Potvrzeno: Volkswagen udělá z Jetty samostatnou značku. Výhradně však pro Čínu

Ze známého modelového jména se Volkswagen rozhodl na čínském trhu vytvořit samostatnou značku, pod kterou vznikne širší rodina dostupných vozů.

Dřívější spekulace se potvrzují. Volkswagen oznamuje, že z dostupného modelu Jetta vytvoří na čínském trhu samostatnou značku s širším portfoliem dalších vozů. Jméno Jetta je na tamním trhu dobře známé a automobilka si od tohoto kroku slibuje ještě silnější zájem o levnější modely Volkswagenu.

Německý gigant prodal loni v Číně 3,1 milionu aut, čímž je země pro automobilku stále největším trhem. A právě menší sedan Jetta si od uvedení v roce 2010 vytvořil silnou reputaci pro dostupné vozidlo, které dále přivedlo masy lidí k možnosti pořídit si vlastní vozidlo.

Volkswagen T-Roc R oficiálně: Má 300 koní, čtyřkolku a vypínatelné ESP!

Volkswagen T-Roc R oficiálně: Má 300 koní, čtyřkolku a vypínatelné ESP!

„Model Jetta pro nás hraje v Číně opravdu důležitou roli. Přivedl osobní dopravu k masám podobně jako v Evropě dříve Beetle. S vývojem u Volkswagenu a výrobou v Číně se Jettě podařilo Číňany postavit na čtyři kola. Dodnes je v Číně jedním z nejpopulárnějších modelů – je opravdovou ikonou. Proto jsme se poprvé v historii Volkswagenu rozhodli model proměnit v samostatnou značku a stanovit ji zcela novou modelovou rodinu,“ prohlásil Jürgen Stackmann, člen představenstva VW.

Od nové značky Jetta tak mohou nyní čínští zákazníci očekávat jak klasický dostupný sedan se současnou technikou VW, tak v budoucnu příchod dvou nových SUV. Na představu jednoho z nových SUV se můžete podívat v galerii. Lze očekávat, že novinky budou stát na dosavadní technice použité již například u evropského Tiguanu či T-Rocu.

V Americe budou mít VW Golf GTI s batohem. A my ho tady chceme taky!

V Americe budou mít VW Golf GTI s batohem. A my ho tady chceme taky!

K rozjetí samostatné značky bude patřit i otevření nové sítě dealerství Jetta na více jak 200 místech. VW pak hledí i na možnost spuštění digitálních showroomů a internetového prodeje nových vozů. Prodeje prvních aut začnou ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Galerie doplněna o současný Volkswagen Jetta pro čínský trh.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků