Potvrzeno: Velká cena Číny se kvůli koronaviru prozatím odkládá. V kalendáři zůstává

Po Formuli E se v předem daném termínu nebude konat ani Formule 1.

Velká cena Číny, která měla v kalendáři královny motorsportu vyhrazený víkend od 17. do 19. dubna, se odkládá kvůli epidemii koronaviru. Potvrdil to promotér čínského závodu Juss Sports Group. Učinil tak na základě diskuzí s Federací automobilových a motocyklových sportů Čínské lidové republiky (CAMF) a se Správou sportovních událostí v Šanghaji.

Závod Formule E v Číně se ruší. Obavy z koronaviru pokračují i ve Formuli 1

Závod Formule E v Číně se ruší. Obavy z koronaviru pokračují i ve Formuli 1

Organizátoři a automobilová federace FIA tak společně souhlasili s odložením čínského klání mistrů Formule 1. Cílem je samozřejmě zajistit zdraví pro celý personál, závodní jezdce a především desítky až stovky tisíc diváků.

Komunikace všech organizátorů samozřejmě i nadále probíhá a tématem číslo jedna je momentálně náhradní termín, o kterém se zatím bohužel nic neví. Proslýchalo se ovšem, že by si Velká cena Číny prohodila termín s Ruskem, protože tam se jede až v září. Nicméně tu nebudeme vymýšlet nic z věštecké koule.

Koronavirus v Česku ovlivní ceny benzinu a nafty. Příliš se však neradujte

Koronavirus v Česku ovlivní ceny benzinu a nafty. Příliš se však neradujte

„Velká cena Číny byla vždy velmi důležitou součástí kalendáře F1 a tamní fanoušci jsou skvělí. Do Číny se chystáme jakmile to bude možné a přejeme všem místním v tomto těžkém období jen to nejlepší“, stojí v oficiální zprávě Formule 1.

Koronavirus online

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

včera | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků