Potvrzeno: Velká cena Číny se kvůli koronaviru prozatím odkládá. V kalendáři zůstává

Po Formuli E se v předem daném termínu nebude konat ani Formule 1.

Velká cena Číny, která měla v kalendáři královny motorsportu vyhrazený víkend od 17. do 19. dubna, se odkládá kvůli epidemii koronaviru. Potvrdil to promotér čínského závodu Juss Sports Group. Učinil tak na základě diskuzí s Federací automobilových a motocyklových sportů Čínské lidové republiky (CAMF) a se Správou sportovních událostí v Šanghaji.

Závod Formule E v Číně se ruší. Obavy z koronaviru pokračují i ve Formuli 1

Závod Formule E v Číně se ruší. Obavy z koronaviru pokračují i ve Formuli 1

Organizátoři a automobilová federace FIA tak společně souhlasili s odložením čínského klání mistrů Formule 1. Cílem je samozřejmě zajistit zdraví pro celý personál, závodní jezdce a především desítky až stovky tisíc diváků.

Komunikace všech organizátorů samozřejmě i nadále probíhá a tématem číslo jedna je momentálně náhradní termín, o kterém se zatím bohužel nic neví. Proslýchalo se ovšem, že by si Velká cena Číny prohodila termín s Ruskem, protože tam se jede až v září. Nicméně tu nebudeme vymýšlet nic z věštecké koule.

Koronavirus v Česku ovlivní ceny benzinu a nafty. Příliš se však neradujte

Koronavirus v Česku ovlivní ceny benzinu a nafty. Příliš se však neradujte

„Velká cena Číny byla vždy velmi důležitou součástí kalendáře F1 a tamní fanoušci jsou skvělí. Do Číny se chystáme jakmile to bude možné a přejeme všem místním v tomto těžkém období jen to nejlepší“, stojí v oficiální zprávě Formule 1.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků