Potvrzeno: Porsche Taycan Cross Turismo se objeví v produkci už příští rok

Zatímco se Porsche chystá na uvedení svého prvního elektromobilu Taycan, už máme rovněž potvrzené datum výroby jeho praktičtější varianty na základě konceptu Cross Turismo.

Nedávno nám Porsche potvrdilo zářijovou premiéru elektromobilu Taycan a pro zkrácení času nám německá automobilka ukázala i dvojici nových ilustrací, předpovídajících produkční design této novinky. U „čtyřdveřového kupé“ však značka na poli elektromobilů nezůstane a již nyní oficiálně potvrzuje produkci verze Cross Turismo, tedy Taycanu s vyšším podvozkem a lehce větším kufrem.

Porsche Taycan na dalších ilustracích: První elektromobil značky se objeví už v září

Porsche Taycan na dalších ilustracích: První elektromobil značky se objeví už v září

Takzvanou crossover variantu Taycanu nám již minulý rok v Ženevě ukázalo Porsche ve formě konceptu Mission E Cross Turismo. Rokem uvedení do produkce druhého elektromobilu v nabídce je nyní oficiálně rok 2020. Přibližně rok po premiéře standardního Taycanu – nejspíše na letošním zářijovém autosalonu ve Frankfurtu – se tak vzápětí dočkáme i jeho robustnější verze.

Novinka bude tedy stát na stejné platformě jako Taycan, měla by nabídnout dvojici elektromotorů o celkovém výkonu kolem 447 kW (600 koní) a zvládnout zrychlení z nuly na 100 km/h za přibližně 3,5 vteřiny. Porsche má ovšem v plánu nabízet i slabší, výchozí specifikaci o výkonu přibližně 294 kW (400 koní).

Jak pracuje mokrý režim nového Porsche 911? Nemá pouze jedno využití

Jak pracuje mokrý režim nového Porsche 911? Nemá pouze jedno využití

Bateriový modul by měl přitom zajistit dojezd na jedno nabití až 500 kilometrů, přičemž dostupná bude i rychlonabíječka, díky které si během 15 minut obstaráte energii na ujetí 400 km. Koncept Cross Turismo byl vybaven i řadou praktických vychytávek jako složitelnými sedačkami do rovné plochy nebo popruhy k zajištění nákladu v kufru.  

Praktičtěji a terénně střižená verze Taycanu zatím nemá přesně dané jméno, lze však očekávat, že minimálně dodatek Cross Turismo vozu zůstane a bude následovat formu zavedenou větší Panamerou Sport Turismo.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 63 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků