Potvrzeno: Porsche Taycan Cross Turismo se objeví v produkci už příští rok

Zatímco se Porsche chystá na uvedení svého prvního elektromobilu Taycan, už máme rovněž potvrzené datum výroby jeho praktičtější varianty na základě konceptu Cross Turismo.

Nedávno nám Porsche potvrdilo zářijovou premiéru elektromobilu Taycan a pro zkrácení času nám německá automobilka ukázala i dvojici nových ilustrací, předpovídajících produkční design této novinky. U „čtyřdveřového kupé“ však značka na poli elektromobilů nezůstane a již nyní oficiálně potvrzuje produkci verze Cross Turismo, tedy Taycanu s vyšším podvozkem a lehce větším kufrem.

Porsche Taycan na dalších ilustracích: První elektromobil značky se objeví už v září

Porsche Taycan na dalších ilustracích: První elektromobil značky se objeví už v září

Takzvanou crossover variantu Taycanu nám již minulý rok v Ženevě ukázalo Porsche ve formě konceptu Mission E Cross Turismo. Rokem uvedení do produkce druhého elektromobilu v nabídce je nyní oficiálně rok 2020. Přibližně rok po premiéře standardního Taycanu – nejspíše na letošním zářijovém autosalonu ve Frankfurtu – se tak vzápětí dočkáme i jeho robustnější verze.

Novinka bude tedy stát na stejné platformě jako Taycan, měla by nabídnout dvojici elektromotorů o celkovém výkonu kolem 447 kW (600 koní) a zvládnout zrychlení z nuly na 100 km/h za přibližně 3,5 vteřiny. Porsche má ovšem v plánu nabízet i slabší, výchozí specifikaci o výkonu přibližně 294 kW (400 koní).

Jak pracuje mokrý režim nového Porsche 911? Nemá pouze jedno využití

Jak pracuje mokrý režim nového Porsche 911? Nemá pouze jedno využití

Bateriový modul by měl přitom zajistit dojezd na jedno nabití až 500 kilometrů, přičemž dostupná bude i rychlonabíječka, díky které si během 15 minut obstaráte energii na ujetí 400 km. Koncept Cross Turismo byl vybaven i řadou praktických vychytávek jako složitelnými sedačkami do rovné plochy nebo popruhy k zajištění nákladu v kufru.  

Praktičtěji a terénně střižená verze Taycanu zatím nemá přesně dané jméno, lze však očekávat, že minimálně dodatek Cross Turismo vozu zůstane a bude následovat formu zavedenou větší Panamerou Sport Turismo.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků