Potvrzeno: Porsche Taycan Cross Turismo se objeví v produkci už příští rok

Zatímco se Porsche chystá na uvedení svého prvního elektromobilu Taycan, už máme rovněž potvrzené datum výroby jeho praktičtější varianty na základě konceptu Cross Turismo.

Nedávno nám Porsche potvrdilo zářijovou premiéru elektromobilu Taycan a pro zkrácení času nám německá automobilka ukázala i dvojici nových ilustrací, předpovídajících produkční design této novinky. U „čtyřdveřového kupé“ však značka na poli elektromobilů nezůstane a již nyní oficiálně potvrzuje produkci verze Cross Turismo, tedy Taycanu s vyšším podvozkem a lehce větším kufrem.

Porsche Taycan na dalších ilustracích: První elektromobil značky se objeví už v září

Porsche Taycan na dalších ilustracích: První elektromobil značky se objeví už v září

Takzvanou crossover variantu Taycanu nám již minulý rok v Ženevě ukázalo Porsche ve formě konceptu Mission E Cross Turismo. Rokem uvedení do produkce druhého elektromobilu v nabídce je nyní oficiálně rok 2020. Přibližně rok po premiéře standardního Taycanu – nejspíše na letošním zářijovém autosalonu ve Frankfurtu – se tak vzápětí dočkáme i jeho robustnější verze.

Novinka bude tedy stát na stejné platformě jako Taycan, měla by nabídnout dvojici elektromotorů o celkovém výkonu kolem 447 kW (600 koní) a zvládnout zrychlení z nuly na 100 km/h za přibližně 3,5 vteřiny. Porsche má ovšem v plánu nabízet i slabší, výchozí specifikaci o výkonu přibližně 294 kW (400 koní).

Jak pracuje mokrý režim nového Porsche 911? Nemá pouze jedno využití

Jak pracuje mokrý režim nového Porsche 911? Nemá pouze jedno využití

Bateriový modul by měl přitom zajistit dojezd na jedno nabití až 500 kilometrů, přičemž dostupná bude i rychlonabíječka, díky které si během 15 minut obstaráte energii na ujetí 400 km. Koncept Cross Turismo byl vybaven i řadou praktických vychytávek jako složitelnými sedačkami do rovné plochy nebo popruhy k zajištění nákladu v kufru.  

Praktičtěji a terénně střižená verze Taycanu zatím nemá přesně dané jméno, lze však očekávat, že minimálně dodatek Cross Turismo vozu zůstane a bude následovat formu zavedenou větší Panamerou Sport Turismo.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků