Potvrzeno: Porsche Cayman S s novým boxerem

Porsche potvrdilo, že kupé odvozené od Boxsteru se bude jmenovat Cayman S; neoficiálně jsme o tom psali minulý měsíc. Pod kapotou bude mít Cayman S šestiválcový boxer 3.4 l s výkonem 217 kW (295 k). Pro zajímavost, Boxster končí s objemem 3.2 l a výkonem 206 kW, 911 Carrera začíná s motorem 3.6 l a výkonem 239 kW. Cayman S tedy leží takřka přesně mezi nimi.

Novinka se představí na frankfurtském autosalonu na podzim tohoto roku, do prodeje půjde začátkem roku 2006. Později se představí i slabší, „neesková“ verze. Už nyní se ví, že Cayman S bude dražší než než Boxster S, a bude tedy stát mezi Boxsterem a 911 Carrerou. Cena je odhadována na cca 1,8 mil. Kč.

Nový Cayman by měl více než zdvojnásobit prodeje značky, a to na rovných 100 tisíc kusů ročně v roce 2008. Přitom loni prodala automobilka jen necelých 36 tisíc kusů. Podle britského analytika z banky Morgan Stanley by mohl být Cayman až třikrát profitabilnější než Boxster.

Tip: Nová generace Porsche Boxster

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 65 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků