Potvrzeno: Porsche Cayman S s novým boxerem

Porsche potvrdilo, že kupé odvozené od Boxsteru se bude jmenovat Cayman S; neoficiálně jsme o tom psali minulý měsíc. Pod kapotou bude mít Cayman S šestiválcový boxer 3.4 l s výkonem 217 kW (295 k). Pro zajímavost, Boxster končí s objemem 3.2 l a výkonem 206 kW, 911 Carrera začíná s motorem 3.6 l a výkonem 239 kW. Cayman S tedy leží takřka přesně mezi nimi.

Novinka se představí na frankfurtském autosalonu na podzim tohoto roku, do prodeje půjde začátkem roku 2006. Později se představí i slabší, „neesková“ verze. Už nyní se ví, že Cayman S bude dražší než než Boxster S, a bude tedy stát mezi Boxsterem a 911 Carrerou. Cena je odhadována na cca 1,8 mil. Kč.

Nový Cayman by měl více než zdvojnásobit prodeje značky, a to na rovných 100 tisíc kusů ročně v roce 2008. Přitom loni prodala automobilka jen necelých 36 tisíc kusů. Podle britského analytika z banky Morgan Stanley by mohl být Cayman až třikrát profitabilnější než Boxster.

Tip: Nová generace Porsche Boxster

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků