Potvrzeno: Luca de Meo je novým šéfem Renaultu. Později by mohl vést celou alianci

Dřívější spekulace se potvrzují a odchozí šéf Seatu nachází nové místo ve vedení francouzského Renaultu.

Novým generálním ředitelem automobilky Renault se stává Luca de Meo. Francouzská značka tedy již oficiálně potvrzuje dřívější domněnky za nedávným odchodem de Mea z jeho vedoucí pozice ve španělském Seatu, odkud po vzájemné dohodě s mateřským koncernem VW sám odstoupil. Na vedoucí pozici Renaultu byl de Meo jedním z hlavních kandidátů.

Nový Seat Leon oficiálně: Hezčí brácha VW Golf je větší, stále on-line i hybridní

Nový Seat Leon oficiálně: Hezčí brácha VW Golf je větší, stále on-line i hybridní

Teď již bývalého šéfa Seatu se Renaltu podařilo ukořistit ve vskutku nestabilním období. Francouzskou automobilku dočasně vede Clotilde Delbos, dřívější finanční ředitelka Renaultu, která místo obsadila po uvolnění původního ředitele Thierryho Bollorého. Jeho odchod měl souvislost s úzkými vztahy s obviněným Carlosem Ghosnem, bývalým vedoucím aliance Renault-Nissan-Mitsubishi, jenž je na útěku před zákonem.

Do funkce generálního ředitele Renaultu nastoupí de Meo oficiálně až 1. července. Clotilde Delbos pak bude zastávat funkci zástupce ředitele. Dle informací agentury Reuters by mohl de Meo po vedení samotné značky následně postoupit ke kormidlu celé aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

Nissan zanikne do roku 2022, tvrdí Carlos Ghosn. Značka se zdržuje komentáře

Nissan zanikne do roku 2022, tvrdí Carlos Ghosn. Značka se zdržuje komentáře

Dvaapadesátiletý Ital vedl Seat od roku 2015. Svou kariéru však započal právě u Renaultu a později pracoval také pro Toyotu a Fiat. Až do odvolání pak bude pozici ředitele automobilky Seat zastávat finanční viceprezident Carsten Isensee.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků