Potvrzeno: Genesis chystá vpád do Evropy. Proti Audi Q5 může nasadit i nové GV70

Se vstupem luxusní značky Hyundaie do Evropy to už vypadá reálně. Dalším kouskem pro starý kontinent bude nejspíš i menší SUV GV70.

Vlastně už to máme potvrzeno. Značka Genesis, nyní působící pod Hyundaiem zejména na svém domácím trhu a v USA, zamíří také do Evropy. Luxusní odnož korejské automobilky si zde už zvolila i provozního ředitele, kterým je bývalý šéf prodejů Audi Dominique Boesch. Všechno se tedy zdá připraveno, zbývá už jen silné portfolio vozů.

A právě do evropské nabídky Genesis by mohlo po nedávno odhaleném modernizovaném sedanu G70 nastoupit i chystané menší SUV GV70, možný rival například Audi Q5. Novinka se zatím ukazuje v maskované formě jako prototyp, typický designový směr převzatý od ostatních nových modelů značky, a především většího SUV GV80, je už však naprosto zřetelný.

Genesis G70 prošel modernizací. Pohledný rival BMW 3 se údajně chystá do Evropy

Genesis G70 prošel modernizací. Pohledný rival BMW 3 se údajně chystá do Evropy

Techniku zatím GV70 neodhaluje, lze ovšem čekat obdobný základ jako u sedanu G70, takže třeba dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec nebo 2,2litrový turbodiesel, kdežto vrcholem by mohl být 3,3litrový twin-turbo šestiválec. Těžko ale zprvu odhadovat, s jakými jednotkami modely Genesis dorazí do emisními normami přísné Evropy.

„Evropa je duchovním místem prémiového trhu automobilů a jsem si jistý, že modely Genesis, které zde plánujeme nabízet, budou pro mnohé lidi příjemným překvapením,“ uvedl ke vstupu do Evropy Boesch. Do vedení evropského ústředí Genesis v Německu nastoupí už 1. října.

Genesis G80 poprvé na denním světle. Manažeři přišli o ten nejzajímavější motor

Genesis G80 poprvé na denním světle. Manažeři přišli o ten nejzajímavější motor

Kdy máme příchod modelů této značky na starém kontinentu očekávat, to zatím není upřesněno, stejně jako nevíme, se kterými vozy Genesis prodej započne. Už nyní má ale slušnou nabídku včetně zmíněného SUV GV80, vlajkové limuzíny G90 nebo sedanu G80 se splývající zádí.

O možném příchodu do Česka je zatím brzo mluvit. Předpokládá se totiž, že Genesis své modely nejprve uvede pouze na malém počtu vybraných trhů a v závislosti na úspěchu bude postupně své působení v Evropě rozšiřovat.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

dnes | Vladimír Kadera
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků
Za volantem hybridního Renaultu Clio E-Tech: Sesadí Toyotu z trůnu? Šanci má!

Renault Clio 1.6 SCe E-Tech

Minulý týden jsme se poprvé projeli s novými elektrifikovanými Renaulty. Po plug-in hybridním crossoveru Captur přišla řada na full-hybridní Clio E-Tech, kterému se toho dá vytknout jen málo.

15.  10.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků