Potvrzeno! Dalším elektrickým Mercedesem se stane luxusní sedan EQE

Již druhý model na platformě MEA se objeví do tří let. O jeho vzhledu však zatím můžeme jen diskutovat.

V koncernu Daimler se nyní odehrála velká změna. Již oficiálně je novým generálním ředitelem Ola Källenius. Jeho předchůdce Dieter Zetsche měl ale ještě před předáním funkce dost práce. Jednou z jeho posledních aktivit bylo i podepsání rozhodnutí o šestém elektromobilu značky Mercedes, EQE.

Mercedes-Benz EQC má české ceny. Elektrické SUV se vejde pod 2 miliony korun

Mercedes-Benz EQC má české ceny. Elektrické SUV se vejde pod 2 miliony korun

Jak již název napovídá půjde o elektrickou mutaci Třídy E. Luxusní sedan by se měl začít prodávat v roce 2022 a bude konkurovat především Tesle Model S. Novinka tak bude dalším krokem v plánu automobilky, kdy chtějí do roku 2025 nabízet deset elektromobilů z rodiny EQ.

Na vývoj celé této modelové řady si značka vyhradila sumu deseti miliard eur. Vedle toho pak investují dalších dvacet miliard do vývoje bateriové technologie. Elektromobily by totiž v příští dekádě měly tvořit až čtvrtinu celkových prodejů značky.

Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

EQE se tak připojí k již uvedenému SUV EQC. Příští rok bude následovat hatchback EQA s minibusem EQV. Tentýž rok by se měla objevit i vlajková loď elektrických Mercedesů EQS a malé MPV EQB. Na oznámení dalších modelů si budeme muset ještě počkat.

Na fotografiích můžete vidět současnou verzi Mercedesu Třídy E

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků