Potvrzeno! Dalším elektrickým Mercedesem se stane luxusní sedan EQE

Již druhý model na platformě MEA se objeví do tří let. O jeho vzhledu však zatím můžeme jen diskutovat.

V koncernu Daimler se nyní odehrála velká změna. Již oficiálně je novým generálním ředitelem Ola Källenius. Jeho předchůdce Dieter Zetsche měl ale ještě před předáním funkce dost práce. Jednou z jeho posledních aktivit bylo i podepsání rozhodnutí o šestém elektromobilu značky Mercedes, EQE.

Mercedes-Benz EQC má české ceny. Elektrické SUV se vejde pod 2 miliony korun

Mercedes-Benz EQC má české ceny. Elektrické SUV se vejde pod 2 miliony korun

Jak již název napovídá půjde o elektrickou mutaci Třídy E. Luxusní sedan by se měl začít prodávat v roce 2022 a bude konkurovat především Tesle Model S. Novinka tak bude dalším krokem v plánu automobilky, kdy chtějí do roku 2025 nabízet deset elektromobilů z rodiny EQ.

Na vývoj celé této modelové řady si značka vyhradila sumu deseti miliard eur. Vedle toho pak investují dalších dvacet miliard do vývoje bateriové technologie. Elektromobily by totiž v příští dekádě měly tvořit až čtvrtinu celkových prodejů značky.

Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

EQE se tak připojí k již uvedenému SUV EQC. Příští rok bude následovat hatchback EQA s minibusem EQV. Tentýž rok by se měla objevit i vlajková loď elektrických Mercedesů EQS a malé MPV EQB. Na oznámení dalších modelů si budeme muset ještě počkat.

Na fotografiích můžete vidět současnou verzi Mercedesu Třídy E

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků