Potvrzeno: Dacia Logan také jako SUV

Rumunská automobilka Dacia potvrdila, že do dvou let přijde na trh s vlastním vozem, který bude jakýmsi mixem vozů SUV a zvýšených kombi typu Audi Allroad, nebo Volvo XC70.

Vůz bude postaven na platformě bratrského Nissanu X-Trail, se kterým bude sdílet stejný podvozek a také náhon na všechna kola. Ostatní části vozu si pak již připraví Dacia sama a tvary budou vycházet z modelu Logan MCV.

Bližší informace nejsou známy, protože do představení zbývá opravdu dlouhý čas, ale již delší dobu se spekuluje, že Dacia chce pomalu vstoupit do vod dražších vozů. Nepůjde o přímé konkurenty zavedených značek, ale svými modely chce oslovit i movitější zákazníky. To se má uskutečnit i díky pomoci mateřského Renaultu, který Dacii poskytne platformy, motory a technologie.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků