Potvrzeno: Dacia Logan také jako SUV

Rumunská automobilka Dacia potvrdila, že do dvou let přijde na trh s vlastním vozem, který bude jakýmsi mixem vozů SUV a zvýšených kombi typu Audi Allroad, nebo Volvo XC70.

Vůz bude postaven na platformě bratrského Nissanu X-Trail, se kterým bude sdílet stejný podvozek a také náhon na všechna kola. Ostatní části vozu si pak již připraví Dacia sama a tvary budou vycházet z modelu Logan MCV.

Bližší informace nejsou známy, protože do představení zbývá opravdu dlouhý čas, ale již delší dobu se spekuluje, že Dacia chce pomalu vstoupit do vod dražších vozů. Nepůjde o přímé konkurenty zavedených značek, ale svými modely chce oslovit i movitější zákazníky. To se má uskutečnit i díky pomoci mateřského Renaultu, který Dacii poskytne platformy, motory a technologie.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 32 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků