Potvrzeno: Citroen C4 sedan bude také u nás

Jako první jsme vás v dubnu letošního roku informovali o plánech automobilky Citroen, které se týkaly prodeje modelu C4 sedan i v Evropě (celá zpráva). Ta v únoru 2006 představila světu sedan postavený na základě modelu Citroen C4. Model, který byl původně určen jen pro čínský trh, se nakonec dostane i do Evropy a také k nám.

Tip: Představení Citroenu C4 sedan naleznete zde

Původní informace hovořily o počátku příštího roku, ovšem nyní to vypadá, že Citroen zahájí prodeje ještě letos na podzim.

Od čínské verze by se sedan neměl příliš lišit. Tvary budou stejné, výbavy budou kopírovat ty z modelu C4 hatchback a coupé. Změna by ovšem měla přijít pod kapotou. Tam je v současnosti jen benzínový čtyřválec 2,0 o výkonu 110 kW (150 k), což by bylo pro dobré evropské prodeje málo.

Citroen tak hodlá doplnit nabídku o naftové agregáty a také o menší benzínový motor. Cena modelu by pak měla být na úrovni modelu C4 hatchback.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen C4 Sedan
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků