Potvrzeno: BMW neplánuje nástupce pro řadu 3 GT. Značce se tato verze nevyplatí

Tento krok jsme očekávali a nyní od vedení BMW přichází jednoznačné potvrzení. Nová generace řady 3 se nedočká praktičtější varianty Gran Turismo.

BMW řady 3 Gran Turismo bylo u předchozí generace modelu jakýmsi mezistupněm mezi klasickým sedanem a kombi. Varianta „trojky“ se splývající zádí a trochu větším kufrem přišla na trh v roce 2013, ale zrovna pozitivní reakce se nedočkala. Nyní BMW oficiálně uvedlo, že u nové generace řady 3 nemáme verzi GT očekávat.

Britskému Autocaru tuto informaci sdělil samotný předseda německé automobilky Harold Krüger, který jednoduše uvedl, že řada 3 GT „nebude mít nástupce“ – na rozdíl od kombi Touring, jehož patentové snímky již utekly na veřejnost a spatřeny už byly na silnicích i maskované testovací prototypy.

Takto bude vypadat nové BMW 3 Touring. Unikly patentové ilustrace

Takto bude vypadat nové BMW 3 Touring. Unikly patentové ilustrace

Zamítnutí nové generace řady 3 GT vzešlo podle Krügera hlavně na základě finančních plánů automobilky. Výroba GT se BMW prostě nevyplatí, zájem o tuto verzi není natolik vysoký a výrobce navíc prochází obdobím razantních úspor, kdy se bude různými cestami snažit ušetřit náklady ve výši přes 12 miliard euro.  

Nového kombi Touring bychom se měli dočkat už v nadcházejících měsících. Při testech už byla rovněž zahlédnuta nová generace kupé řady 4, a to rovněž ve formě kabrioletu, vycházející z nové „trojky“. A samozřejmě také BMW pilně pracuje na uvedení nové generace M3, o které jsme informovali již dříve.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

včera | Jan Mička | 103 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 23 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků