Potvrzeno: BMW neplánuje nástupce pro řadu 3 GT. Značce se tato verze nevyplatí

Tento krok jsme očekávali a nyní od vedení BMW přichází jednoznačné potvrzení. Nová generace řady 3 se nedočká praktičtější varianty Gran Turismo.

BMW řady 3 Gran Turismo bylo u předchozí generace modelu jakýmsi mezistupněm mezi klasickým sedanem a kombi. Varianta „trojky“ se splývající zádí a trochu větším kufrem přišla na trh v roce 2013, ale zrovna pozitivní reakce se nedočkala. Nyní BMW oficiálně uvedlo, že u nové generace řady 3 nemáme verzi GT očekávat.

Britskému Autocaru tuto informaci sdělil samotný předseda německé automobilky Harold Krüger, který jednoduše uvedl, že řada 3 GT „nebude mít nástupce“ – na rozdíl od kombi Touring, jehož patentové snímky již utekly na veřejnost a spatřeny už byly na silnicích i maskované testovací prototypy.

Takto bude vypadat nové BMW 3 Touring. Unikly patentové ilustrace

Takto bude vypadat nové BMW 3 Touring. Unikly patentové ilustrace

Zamítnutí nové generace řady 3 GT vzešlo podle Krügera hlavně na základě finančních plánů automobilky. Výroba GT se BMW prostě nevyplatí, zájem o tuto verzi není natolik vysoký a výrobce navíc prochází obdobím razantních úspor, kdy se bude různými cestami snažit ušetřit náklady ve výši přes 12 miliard euro.  

Nového kombi Touring bychom se měli dočkat už v nadcházejících měsících. Při testech už byla rovněž zahlédnuta nová generace kupé řady 4, a to rovněž ve formě kabrioletu, vycházející z nové „trojky“. A samozřejmě také BMW pilně pracuje na uvedení nové generace M3, o které jsme informovali již dříve.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků