Potvrzeno: BMW M1 nebude, M5 Touring a Z4-M ano

Šéf emkové divize BMW, Ulrich Bruhnke uvedl, že na trhu je velký potenciál pro M-verze modelů X3 a X5; pokud by BMW takové vozy požadovalo, není problém je vyvinout a uvést do prodeje. Nic takového se ale v brzké době neplánuje. Bruhnke naopak potvrdil, že se chystá M5 Touring s pětilitrovým desetiválcem a ostrá Z4-M se zatím blíže neurčeným motorem.

Bohužel M1, která měla mít podle neoficiálních zdrojů třílitrový šestiválec o výkonu okolo 300 k, se do vývoje nedostane. Jednička se totiž neprodává v USA, na kterém BMW udá zhruba polovinu produkce modelů M. Podtrženo a sečteno, evropský trh není pro M1 dostatečně velký a vývoj by se nemusel vyplatit. Maximem tak zůstane model 130i s výkonem 190 kW - to ale rozhodně není málo, stále je to více, než kolik činí průměrný výkon v kategorii hot-hatchů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků