Potápěči našli na dně řeky starý Ford Mustang i Mazdu RX-7. To však nebylo všechno

Parta potápěčů dostala tip na auto utopené v řece. Nález to byl ale nakonec mnohem bohatší.

Termín „barn find“, pro klasická auta nalezená v opuštěných stodolách, byste v tomto případě mohli upravit na „river find“. Tým potápěčů, který svá dobrodružství sdílí na YouTube kanálu Adventures with Purpose, se totiž rozhodl na základě staré historky prozkoumat řeku v americkém Portlandu. A našel přitom víc, než původně očekával.

Stará historka zmiňovala přítelkyni, která před mnoha lety odpověděla na nevěru svého partnera tím, že mu odcizila jeho pick-up a utopila jej v řece. Parta potápěčů se nemusela s prohledáváním řeky příliš snažit, velice rychle totiž objevila první úlovek. A pak další… a pak další...

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Celkem tak na dně řeky leželo šest vozidel, kterých se někdo z určitých důvodů v průběhu let zbavil právě utopením. Prvním rozeznatelným a vyloveným kouskem se nestal nějaký pick-up, ale stará Mazda RX-7 první generace FB, tedy z konce 70. až poloviny 80. let.

Jak auto na dně řeky skončilo, to by možná vyžadovalo rozsáhlé vyšetřování. Což je určitě případem také pro Ford Mustang Mach 1 z roku 1973, který potápěči vylovili ze stejné oblasti v dalších dnech. Ten byl nicméně v daleko horším stavu než dříve nalezená Mazda a vypadal jako těžko rozeznatelná hromada rezivého šrotu.

Povinná karanténa nemusí být nuda. Tato automobilová muzea navštívíte i z gauče

Povinná karanténa nemusí být nuda. Tato automobilová muzea navštívíte i z gauče

Jednalo se o krádeže, kterých se poté někdo zbavil? Těžko říct. Pod vodou ale nakonec potápěči přece jen nalezli i pick-up od Chevroletu, která by odpovídal původní historce.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků