Postavte si slavnou buginu Tamiya Wild One! V téhle dokonce můžete i jezdit

Jedna z nejznámějších stavebnic RC autíčka znovu ožívá. Do dětského pokojíčku se ale nevejde, budete potřebovat skutečnou garáž.

Společnost The Little Car Company má za sebou několik velmi vkusných projektů. Naposledy jsme tu měli dětské provedení Bugatti Type 35, vzniká také Aston Martin DB5 v dvoutřetinovém měřítku pro malé nadšené řidiče. Nyní zde máme nový stroj, a ne ledajaký.

Sestavit a jezdit: V prodeji je nová česká RC stavebnice Volkswagenu Transporter T1

Sestavit a jezdit: V prodeji je nová česká RC stavebnice Volkswagenu Transporter T1

Jde o legendární RC stavebnici Tamiya Wild One z roku 1985, která se díky své popularitě dočkala reedice v roce 2012. Zatím co originál měl měřítko 1:10, tento model MAX má měřítko 8:10. Což znamená, že nepotřebuje RC ovladač, řídit ho můžete sami zpoza volantu. Postavit si ho můžete ve své garáži, je tvořen prostorovým rámem, má odolné terénní odpružení, brzdy Brembo a 15“ kola.

Pohon zadních kol zajišťuje elektromotor s výkonem 4 kW, s nímž je možné dosáhnout maximální rychlosti 48 km/h. Baterie má kapacitu 2 kWh a dle jízdního stylu vystačí na dojezd až 40 kilometrů. Pokud by vám to nestačilo, kapacita se dá zvětšit díky dalším bateriovým modulům.

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Vozítko má na délku zhruba 3,5 metru a váží okolo čtvrt tuny. Za volant se vejdou osoby s výškou od 160 do 195 centimetrů. Majitelé si ho budou moci vylepšovat díky balíčkům, stejně jako původní RC buginu. Zvýšení maximální rychlosti, čtyřbodové pásy, lepší odpružení – žádný problém. Bude také možné objednat si asfaltový paket s vhodnými silničními pneumatikami a zástěrkami. A pokud s vozítkem hodláte vyrazit na silnice, i to je možné.

Postavte si klasické Porsche 911 Targa nebo Turbo. K mání je nová stavebnice Lego

Postavte si klasické Porsche 911 Targa nebo Turbo. K mání je nová stavebnice Lego

V balíčku dostane Wild One MAX světla, blinkry, zpětná zrcátka a tak dále, aby vyhověl evropské legislativě pro čtyřkolky. Zájemci si již nyní mohou zajistit předobjednávku za vratnou zálohu 100 britských liber, očekávaná cena je přibližně 180 tisíc korun. Na historickou reklamu na původní Wild One se můžete podívat v přiloženém videu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky