Postavte si klasické Porsche 911 Targa nebo Turbo. K mání je nová stavebnice Lego

Spolupráce dánské firmy Lego s věhlasnými automobilkami už přinesla malým i velkým stavitelům spoustu radosti. Nyní tu máme žhavou novinku letošního roku.

Z Lega jste si v minulých letech mohli postavit celou řadu krásných a oficiálně licencovaných Porsche – obrovskou 911 GT3 RS, Turbo 3.0, závodní 911 RSR, nebo 919 Hybrid. Se značkou spolupracují i jiní výrobci, nedávno jsme zde měli například Lamborghini Sián, Land Rover Defender nebo Bugatti Chiron. První letošní novinkou stuttgarstké značky je dvojsada s 1458 dílky, ze které lze postavit buď klasickou 911 Targa nebo legendární Turbo.

Stavitele i fanoušky automobilky potěší celou řadou hezkých detailů. V zádích se samozřejmě nachází plochý šestiválec, vozidla mají funkční řízení, řazení i sklápěcí opěradla. Turbo se od Targy liší větším rozchodem zadních kol a nechybí mu ani výrazné přítlačné křídlo a mezichladič. Targa má pak odnímatelnou střechu, kterou lze uložit do přední části vozu.

Po složení mají modely na délku přibližně 35 centimetrů, široké jsou 16 centimetrů a vysoké okolo 10 cm. Stavebnice je určena pro věk 18+ a v katalogu má označení 10295. Členům VIP klubu výrobce bude k dispozici od 16. února, zbytek nadšenců si musí počkat na začátek března. Cena činí 130 eur, v přepočtu zhruba 3400 Kč.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (3) Další článek: Za volantem nového Audi Q5 40 TDI: Další důvod, proč ostatním ukázat záda

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,