Postaví Mercedes-Benz a McLaren další sportovní vůz?

Automobilky Mercedes-Benz a McLaren spojily síly při stavbě modelu SLR McLaren. Ten se v tuto chvíli usazuje na trhu a lidé z Mercedesu i McLarenu dohlíží na jeho úspěšný start (a že úspěšný je). Budoucnost nicméně žádá nové projekty, proto obě strany uvažují nad prohloubením vzájemné spolupráce a stavbou nového modelu, který bude umístěn mezi Mercedesem-Benz SL a SLR McLaren. Ačkoliv žádné definitivní rozhodnutí nepadlo, je možné, že v rámci hledání nových zákazníků a skulin na trhu další, zřejmě levnější a méně výkonný derivát současného SLR McLaren vznikne.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Dostane Mercedes-Benz SLR McLaren bratříčka?

Mercedes-Benz SLR McLaren se nedostatku zájmu obávat nemusí, právě naopak. Zákazníci, kteří dnes zaplatí zálohu na svůj nový vůz, si na něho hezkou chvíli počkají, neboť výrobce podcenil poptávku. Celkem plánují automobilky vyrobit 3500 kusů tohoto skvostu, z nichž několik zamíří rovněž do České republiky. Čeští zákazníci totiž projevili o velmi rychlý a velmi drahý automobil nebývalý zájem. Pokud se pozorně rozhlédnete kolem sebe, nějaké SLR možná už brzy spatříte. Více informací o voze naleznete v naší starší zprávě.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků