Postaví Mercedes-Benz a McLaren další sportovní vůz?

Automobilky Mercedes-Benz a McLaren spojily síly při stavbě modelu SLR McLaren. Ten se v tuto chvíli usazuje na trhu a lidé z Mercedesu i McLarenu dohlíží na jeho úspěšný start (a že úspěšný je). Budoucnost nicméně žádá nové projekty, proto obě strany uvažují nad prohloubením vzájemné spolupráce a stavbou nového modelu, který bude umístěn mezi Mercedesem-Benz SL a SLR McLaren. Ačkoliv žádné definitivní rozhodnutí nepadlo, je možné, že v rámci hledání nových zákazníků a skulin na trhu další, zřejmě levnější a méně výkonný derivát současného SLR McLaren vznikne.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Dostane Mercedes-Benz SLR McLaren bratříčka?

Mercedes-Benz SLR McLaren se nedostatku zájmu obávat nemusí, právě naopak. Zákazníci, kteří dnes zaplatí zálohu na svůj nový vůz, si na něho hezkou chvíli počkají, neboť výrobce podcenil poptávku. Celkem plánují automobilky vyrobit 3500 kusů tohoto skvostu, z nichž několik zamíří rovněž do České republiky. Čeští zákazníci totiž projevili o velmi rychlý a velmi drahý automobil nebývalý zájem. Pokud se pozorně rozhlédnete kolem sebe, nějaké SLR možná už brzy spatříte. Více informací o voze naleznete v naší starší zprávě.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků