Postaví Bugatti ještě rychlejší vůz než Veyron?

Svět obletěly informace, že Bugatti má v plánech postavit rychlejší vůz, než je Veyron. Tohle je poněkud zajímavé, protože problémy při vývoji právě tohoto modelu a celkové předražení vývoje nebyly pro automobilku (a ani pro celý koncern) zanedbatelné.

Vůz by měl technicky vycházet právě z Veyronu, ale jeho výkon by se měl dostat až na hodnotu 1175 koní a maximální rychlost pokořit 410 km/h. Co je ale důležité, supervýkonný stroj by neměl být luxusním GT, jakým právě Veyron je, ale nekompromisním strojem určeným především pro okruhy. Zda se Bugatti do projektu pustí nebo ne, bychom se měli dovědět již brzy. Pokud se tak stane, bude před námi s velkou jistotou stát nový nejdražší automobil světa.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků