Posledních 10 BMW i3 a i3s slaví ukončení výroby unikátní limitovanou edicí. Závod v Lipsku má nový úkol

BMW i3 je na konci životního cyklu, ale jako nadčasový automobil odchází s velkou slávou. Limitovaná edice deseti kusů završuje výrobu s počtem 250.000 exemplářů.

Když se podíváte na BMW i3, jen málokdo by řekl, že je to výplod roku 2014. Tak nadčasově tehdy vypadalo, takže si vystačilo jen s průběžnými modernizacemi techniky. Ano BMW i3 přežilo do dnešního dne pouze s jedinou generací. Cílilo se zejména na zvýšení výkonu, který se během let posunul ze 170 na 181 koní. Ještě větší posun zaznamenala i3 v oblasti dojezdu. Původně necelých 130 km na jedno nabití dokázala automobilka prodloužit až na více než 250 km.

Ambice BMW v oblasti elektromobility sahají do roku 2011, kdy začaly právě i3 a pokračovaly supersportovní i8, jejíž výroba byla ukončena v roce 2020. Nyní nadešel čas i pro i3. Odchod proběhne ve velkém stylu. Automobilka se rozhodla zakulatit celkovou výrobu na 250.000 vozů. K tomuto číslu jí chybí posledních 10 vozů i3 a i3s. Právě jim je věnována limitovaná série HomeRun Edition vyhrazena evropskému trhu.

Na první pohled ji poznáte podle unikátního laku BMW Individual Frozen v šedém nebo červeném provedení kombinovaném se specifickými 20palcovými koly. Výbava zahrnuje řadu jinak příplatkových prvků v podobě adaptivních světlometů, elektrické skleněné střechy, koženého interiéru, infotainmentu s navigací a audiosoustavy Harman Kardon.

Výroba BMW i3 v Lipsku sice skončila, ale závod již má nový cíl. Bude sloužit pro výrobu a kompletaci systémů pohonu e-drive a baterií pro elektrické Mini Countryman, jehož produkce odstartuje příští rok.  

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (5) Další článek: Takhle dnes vypadá nejlevnější Dacia Duster. Nová identita jí sluší, ale má základ vůbec smysl?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,