Poslední upoutávka na nové BMW řady 4. Své obří ledvinky ukáže příští týden

Premiéra nové generace BMW řady 4 je za dveřmi. Výrobce oznamuje datum představení a vypouští poslední upoutávku.

Nedávno nám BMW ukázalo maskovaný prototyp nové generace kupé řady 4 a zanedlouho již novinku kompletně odhalí. Z důvodu celosvětově omezeného cestování se bude prezentace konat v digitální podobě. On-line přenos proběhne v úterý 2. června od 18:00 přímo na stránkách BMW. A nejnovější upoutávka nakonec potvrzuje všechno, co jsme očekávali.

BMW láká na nové kupé řady 4. V M440i xDrive najdeme mild-hybridní šestiválec

BMW láká na nové kupé řady 4. V M440i xDrive najdeme mild-hybridní šestiválec

Jak naznačily uniklé fotky a rovněž dřívější koncept, od samotného sedanu řady 3 se novinka po stránce designu dost vzdálí. Celkově jiná příď s novými světlomety a rozporuplnými masivními ledvinkami, které budou protažené až do spodní části nárazníku, budou realitou. Opticky bude jejich velikost zmenšovat uprostřed zasazená registrační značka vozu.

BMW již odhalilo, že kupé přijede s ještě nižším koeficientem odporu vzduchu, bude o 21 mm blíže k silnici a kromě zvětšeného negativního odklonu na předních kolech dostane i o 23 mm širší rozchod zadních kol. Design zádě pak bude určitě také silně vycházet z dřívějšího konceptu.

Modernizovaná BMW řady 5 a 6 GT: Mild-hybridy vládnou nabídce motorizací

Modernizovaná BMW řady 5 a 6 GT: Mild-hybridy vládnou nabídce motorizací

Než se dočkáme plnohodnotně ostrého BMW M4, vrcholem standardní série řady 4 bude varianta M440i xDrive. U té BMW nasadí pohonné ústrojí ve formě řadového šestiválce s pomocí 48V mild-hybridního systému. Jednotka nabídne výkon 275 kW (374 koní) a bude výhradně spojena s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol xDrive.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků