Poslední spalovací Lotus na dalších fotkách: Emira V6 vyrazila do New Yorku

S příchodem čistě elektrických Lotusů je nejnovější britský sporťák s V6 a manuálem lákavější než kdy dříve.

Nový Lotus Emira se doma v Británii veřejnost poprvé představil letos v červenci. Nyní automobilka pokračuje s dodatečnými premiérami na jednotlivých trzích. Poslední Lotus se spalovacím motorem tak nyní vyrazil do USA, kde si v ulicích New Yorku odbyl místní debut. Právě odsud přichází slušná hrst nových fotografií žádaného sporťáku.

Jelikož k zájemcům nejprve dorazí šestiválcová verze ve specifikaci First Edition, v tomto provedení se Emira ukázala také v New Yorku. Přesněji mluvíme o elegantně specifikovaném exempláři v šedém metalickém odstínu Shadow Grey, na stříbrných kolech a s červeně lakovanými třmeny brzd.

Další možné specifikace a rovněž evropské cenovky už dříve odhalil spuštěný konfigurátor. Zaváděcí First Edition začíná od ceny 95.995 eur (asi 2,43 milionu korun) a výroba započne na jaře 2022. First Edition se čtyřválcem AMG přijede později (výroba odstartuje na podzim 2022).

Po kompletní předváděcí tour v USA zahrnující celkem 13 měst čeká Emiru během příštího roku i rozsáhlé prezentační cestování po Evropě. Mezitím už nicméně britská značka chystá další etapu své elektrické budoucnosti – upoutávky na její první SUV už započaly, představení novinky na baterky se máme dočkat právě v roce 2022.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Diskuze (6) Další článek: Prezidenta Francie bude vozit speciální DS 7. Toto SUV je větší unikát, než se zdá

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,