Poslední Lamborghini Aventador se vydražilo za více než 36 milionů. Auto ale ještě není vyrobené

Nástupce Lamborghini Aventador bude mít dvanáctiválcový motor. Už to ale nepůjde bez hybridní pomoci.

Proces okolo posledního Lamborghini Aventador byl celkem bizarní. Automobilka se rozhodla dát ho do aukce a přidala k němu ještě jednou to samé auto, ale v digitální podobě jako NFT, tedy jako nezaměnitelný token umístěný na blockchainu. Auto tak majitel získal dvakrát, jen jednou ho má ve virtuální realitě a může si ho prohlížet v metaversu.

Zároveň s tím dostal i unikátní píseň, kterou pro Lamborghini složil světoznámý hudebník Steve Aoki, autor třeba slavné taneční písně Pursuit Of Happiness, a také vlastní digitální artwork od umělkyně a zakladatelkyně hnutí Techism Kristy Kim. Aukce proběhla včera a síň RM Sotheby's se tak s námi dělí o výsledky.

Úplně poslední Lamborghini Aventador ve verzi LP780-4 Ultimae Coupé našlo nového majitele za 1.603.125 dolarů, tedy v přepočtu za 36.118.406 Kč. To je trojnásobek hodnoty základního modelu. Ve světě aukcí je to poměrně hezká částka. Pro představu připomenu, že poslední Dodge Viper se vydražil v jednom balíčku společně s posledním Dodge Demon za jeden milion dolarů.

Výsledný vůz je pokrytý barvami Blue Nethuns a Nero Noctis. Nutno podotknout, že auto ještě není vyrobené. Lamborghini obnovilo produkci modelu Aventador v poslední edici Ultimae kvůli tragédii na nákladní lodi Felicity Ace, kde několik kousků bylo a nyní jsou na dně oceánu. Jako poslední tak půjde na linku právě tohle auto.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Váš názor Další článek: Sebejistota nové Škody Karoq je až přehnaná. Není levná, od rozhodnutí o koupi vás prý ale dělí minuta

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,