Poslední Chrysler Prowler bude prodán v aukci

Příští týden bude v aukční síni Christie´s prodán poslední vyrobený Chrysler Prowler a výtěžek z aukce bude věnován na charitativní účely.
Poslední Chrysler Prowler bude prodán v aukci

První veřejné představení ve formě studie proběhlo v roce 1993 na detroitském autosalonu a produkční automobil zde byl přestaven také, ale až o tři roky později, tedy v roce 1996. Sériová výroba byla započata v červnu roku 1996. Od té doby se vyrobilo a prodalo přes 11 000 kusů tohoto „extravagantního“ automobilu, který měl pod kapotou šestiválcový motor o objemu 3.5 litru, nabízející výkon 253 koní při 6 400 ot./min.

Klepněte pro větší obrázek

Prowler byl jedním z milníků v automobilové produkci značky Chrysler, ale nejen u ní. Můžeme ho označit za nejodvážnější rozhodnutí při volbě, zda model zařadit nebo nezařadit do výroby. U Chrysleru se, ale rádi pouštějí na tenký led. Stačí připomenout současné modely PT Cruiser nebo Crossfire.

Automobil, který bude prodán byl vyroben 15. února letošního roku a kromě unikání barvy se odlišuje tím, že je podepsán všemi členy výrobního týmu, a materiály použité v interiéru také nebyly běžně k dispozici. Nový majitel získá také „přívěsný vozík“ Mopar.

Předpokládaná cena, tedy výtěžek aukce, činí šedesát až sedmdesát tisíc dolarů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků