Poslední Chrysler Prowler bude prodán v aukci

Příští týden bude v aukční síni Christie´s prodán poslední vyrobený Chrysler Prowler a výtěžek z aukce bude věnován na charitativní účely.
Poslední Chrysler Prowler bude prodán v aukci

První veřejné představení ve formě studie proběhlo v roce 1993 na detroitském autosalonu a produkční automobil zde byl přestaven také, ale až o tři roky později, tedy v roce 1996. Sériová výroba byla započata v červnu roku 1996. Od té doby se vyrobilo a prodalo přes 11 000 kusů tohoto „extravagantního“ automobilu, který měl pod kapotou šestiválcový motor o objemu 3.5 litru, nabízející výkon 253 koní při 6 400 ot./min.

Klepněte pro větší obrázek

Prowler byl jedním z milníků v automobilové produkci značky Chrysler, ale nejen u ní. Můžeme ho označit za nejodvážnější rozhodnutí při volbě, zda model zařadit nebo nezařadit do výroby. U Chrysleru se, ale rádi pouštějí na tenký led. Stačí připomenout současné modely PT Cruiser nebo Crossfire.

Automobil, který bude prodán byl vyroben 15. února letošního roku a kromě unikání barvy se odlišuje tím, že je podepsán všemi členy výrobního týmu, a materiály použité v interiéru také nebyly běžně k dispozici. Nový majitel získá také „přívěsný vozík“ Mopar.

Předpokládaná cena, tedy výtěžek aukce, činí šedesát až sedmdesát tisíc dolarů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků