Poslední Chrysler Prowler bude prodán v aukci

Příští týden bude v aukční síni Christie´s prodán poslední vyrobený Chrysler Prowler a výtěžek z aukce bude věnován na charitativní účely.
Poslední Chrysler Prowler bude prodán v aukci

První veřejné představení ve formě studie proběhlo v roce 1993 na detroitském autosalonu a produkční automobil zde byl přestaven také, ale až o tři roky později, tedy v roce 1996. Sériová výroba byla započata v červnu roku 1996. Od té doby se vyrobilo a prodalo přes 11 000 kusů tohoto „extravagantního“ automobilu, který měl pod kapotou šestiválcový motor o objemu 3.5 litru, nabízející výkon 253 koní při 6 400 ot./min.

Klepněte pro větší obrázek

Prowler byl jedním z milníků v automobilové produkci značky Chrysler, ale nejen u ní. Můžeme ho označit za nejodvážnější rozhodnutí při volbě, zda model zařadit nebo nezařadit do výroby. U Chrysleru se, ale rádi pouštějí na tenký led. Stačí připomenout současné modely PT Cruiser nebo Crossfire.

Automobil, který bude prodán byl vyroben 15. února letošního roku a kromě unikání barvy se odlišuje tím, že je podepsán všemi členy výrobního týmu, a materiály použité v interiéru také nebyly běžně k dispozici. Nový majitel získá také „přívěsný vozík“ Mopar.

Předpokládaná cena, tedy výtěžek aukce, činí šedesát až sedmdesát tisíc dolarů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků