Poslední Chrysler Prowler bude prodán v aukci

Příští týden bude v aukční síni Christie´s prodán poslední vyrobený Chrysler Prowler a výtěžek z aukce bude věnován na charitativní účely.
Poslední Chrysler Prowler bude prodán v aukci

První veřejné představení ve formě studie proběhlo v roce 1993 na detroitském autosalonu a produkční automobil zde byl přestaven také, ale až o tři roky později, tedy v roce 1996. Sériová výroba byla započata v červnu roku 1996. Od té doby se vyrobilo a prodalo přes 11 000 kusů tohoto „extravagantního“ automobilu, který měl pod kapotou šestiválcový motor o objemu 3.5 litru, nabízející výkon 253 koní při 6 400 ot./min.

Klepněte pro větší obrázek

Prowler byl jedním z milníků v automobilové produkci značky Chrysler, ale nejen u ní. Můžeme ho označit za nejodvážnější rozhodnutí při volbě, zda model zařadit nebo nezařadit do výroby. U Chrysleru se, ale rádi pouštějí na tenký led. Stačí připomenout současné modely PT Cruiser nebo Crossfire.

Automobil, který bude prodán byl vyroben 15. února letošního roku a kromě unikání barvy se odlišuje tím, že je podepsán všemi členy výrobního týmu, a materiály použité v interiéru také nebyly běžně k dispozici. Nový majitel získá také „přívěsný vozík“ Mopar.

Předpokládaná cena, tedy výtěžek aukce, činí šedesát až sedmdesát tisíc dolarů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků