Poslední Bugatti EB110 SS je na prodej. Unikátní kousek vyjde draho

Ano, Jaguar XJ220 je o něco rychlejší, ale Bugatti EB110 SS si zase koupil Michael Schumacher. Jeden ojedinělý exemplář si teď můžete koupit.

Nestává se často, že se objeví na prodej nějaký klasický supersport. Nyní je tu ale toto okázalé Bugatti EB 110 SS, které je zajímavé tím, že jde o poslední vyrobený kus, tedy ještě francouzský supersport v italské režii. Potom už přišla éra pod Volkswagen Group a moderní historie značky.

Vůz byl vyroben v únoru 1995 a ke svému majiteli dorazil v srpnu téhož roku. Vozidlo strávilo nějakou chvíli v Itálii a poté bylo prodáno jedné společnosti do Lucemburska. Tady pobylo nějakou dobu a potom putovalo opět do Itálie k jeho současnému majiteli. Najeto má pouze 1130 kilometrů.

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

Verze SS má výkon 450 kW (612 koní) a 650 N.m točivého momentu. Síla pramení z 3,5litrového dvanáctiválce a pomocí šestistupňové manuální převodovky se přenáší na všechna čtyři kola. To byly tenkrát stroje! Z 0 na 100 km/h to Bugatti zvládne za 3,3 sekundy a maximálně může jet 335 km/h. Potřebujete ještě něco?

Bugatti slaví 110 let. Speciální Chiron odkazuje na rodnou Francii

Bugatti slaví 110 let. Speciální Chiron odkazuje na rodnou Francii

Jedno měl i Michael Schumacher. Koupil si jej, když pro jeden německý magazín testoval Jaguar XJ220, Porsche 911 Turbo, Lamborghini Diablo VT, Ferrari F40 a právě tohle Bugatti. Žlutý exemplář si pak rovnou po testu pořídil. Cena za tento poslední vůz bude podle očekávání velmi vysoká. Přesnou částku ale můžeme zatím jen odhadnout.

Jedno z těchto Bugatti se v roce 2017 prodalo za milion dolarů. U tohoto exempláře se ale očekává větší suma. A zajímavost na konec. Bugatti EB110 platí za velmi spolehlivý vůz. Existuje prý pouze jeden záznam o jeho poruše, a to když s ním jeho majitel jel domů z hospody několik kilometrů na jedničku a zničil si motor. Samozřejmě byl opilý. Ovšem je to jenom pověst. Na Youtube pak ještě najdete video se zničenou spojkou.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků