Poslední Bugatti EB110 SS je na prodej. Unikátní kousek vyjde draho

Ano, Jaguar XJ220 je o něco rychlejší, ale Bugatti EB110 SS si zase koupil Michael Schumacher. Jeden ojedinělý exemplář si teď můžete koupit.

Nestává se často, že se objeví na prodej nějaký klasický supersport. Nyní je tu ale toto okázalé Bugatti EB 110 SS, které je zajímavé tím, že jde o poslední vyrobený kus, tedy ještě francouzský supersport v italské režii. Potom už přišla éra pod Volkswagen Group a moderní historie značky.

Vůz byl vyroben v únoru 1995 a ke svému majiteli dorazil v srpnu téhož roku. Vozidlo strávilo nějakou chvíli v Itálii a poté bylo prodáno jedné společnosti do Lucemburska. Tady pobylo nějakou dobu a potom putovalo opět do Itálie k jeho současnému majiteli. Najeto má pouze 1130 kilometrů.

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

Verze SS má výkon 450 kW (612 koní) a 650 N.m točivého momentu. Síla pramení z 3,5litrového dvanáctiválce a pomocí šestistupňové manuální převodovky se přenáší na všechna čtyři kola. To byly tenkrát stroje! Z 0 na 100 km/h to Bugatti zvládne za 3,3 sekundy a maximálně může jet 335 km/h. Potřebujete ještě něco?

Bugatti slaví 110 let. Speciální Chiron odkazuje na rodnou Francii

Bugatti slaví 110 let. Speciální Chiron odkazuje na rodnou Francii

Jedno měl i Michael Schumacher. Koupil si jej, když pro jeden německý magazín testoval Jaguar XJ220, Porsche 911 Turbo, Lamborghini Diablo VT, Ferrari F40 a právě tohle Bugatti. Žlutý exemplář si pak rovnou po testu pořídil. Cena za tento poslední vůz bude podle očekávání velmi vysoká. Přesnou částku ale můžeme zatím jen odhadnout.

Jedno z těchto Bugatti se v roce 2017 prodalo za milion dolarů. U tohoto exempláře se ale očekává větší suma. A zajímavost na konec. Bugatti EB110 platí za velmi spolehlivý vůz. Existuje prý pouze jeden záznam o jeho poruše, a to když s ním jeho majitel jel domů z hospody několik kilometrů na jedničku a zničil si motor. Samozřejmě byl opilý. Ovšem je to jenom pověst. Na Youtube pak ještě najdete video se zničenou spojkou.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 16 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků