Poslechněte si slavné závoďáky Škody. Na startu se předvede 130 LR i 200 RS

K poslechovému zážitku přidává škodovka překvapivě i experimentální rallye Fabii na baterky.

Zatímco motorsport divize Škody pilně pracuje na uvedení nové generace závodní Fabie pro kategorii Rally2, mladoboleslavská automobilka se znovu ohlíží na své závodní speciály minulosti i blízké budoucnosti. Přesněji nám tedy přináší hrstku zajímavých videí, ve kterých ukazuje rozmanitost zvukového projevu jednotlivých speciálů.

U příležitosti letošního jubilea 120 let úspěchů značky v motorsportu se v krátkých videích postavila na start pomyslné soutěže šestice závoďáků – letitý spider 1100 OHC, legendy 200 RS a 130 LR, rovněž Favorit 136 L a z nejnovější techniky i poslední Fabia Rally2 evo a dokonce experimentální prototyp elektrické rallye Fabie RE-X1 Kreisel.

Všechna auta předvedou nastartování a následný rozjezd, názorně ukazující, jak se projev závodních speciálů Škody za uběhlých více než 60 let proměnil. V diskuzi se pak můžete podělit o názory, který závoďák podle vás zní vůbec nejlépe.

Škoda 1100 OHC

Tento krasavec se vyráběl v letech 1957–1960, vznikly však pouze dva kusy typu spider a dva vozy kupé. Spider měl karoserii sklolaminátovou, kupé hliníkovou. Motor byl odvozen ze Škody 440, navíc dostal dva karburátory Jikov, popřípadě Weber, hliníkovou hlavu motoru a rozvod ventilů DOHC. Čtyřválec o objemu 1089 cm³ dával výkon 70 kW (95 koní) a 3,9 metru dlouhý vůz s ním uháněl rychlostí až 190 km/h.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (6) Další článek: Mrňavý Citroën Ami se stal v Řecku policejním autem. Je součástí většího plánu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Fabia na Heureka.cz