Porsche začíná dělat rozruch v Americe. Nový Taycan láká tisíce zákazníků Tesly

Automobilce Tesla roste konkurence. Vedle nováčků z domova jí může dělat vrásky i náplava z Evropy.

Elektromobily Tesla jasně vládnou americkému trhu. Podobná prvenství nemůžou trvat navěky, protože konkurence sílí. Jedním z nových a zajímavých konkurentů je i německé Porsche Taycan, o kterém si zakladatel Tesly zatím myslí své.

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Klaus Zellmer, generální ředitel amerického zastoupení Porsche, se však v rozhovoru pro CNBC nechal slyšet, že nový elektromobil Taycan začíná na americkém trhu oslovovat překvapivé množství zákazníků Tesly. O přesném čísle se sice nezmiňuje, ale předběžně řekl, že jde o tisíce lidí.

Největší zájem o Porsche Taycan mají stále zákazníci Porsche. Zákazníci Tesly jim ale se svými objednávkami, telefonáty, rezervacemi a koukáním do výlohy šlapou na paty. Není divu, že Porsche Taycan na ně působí jako zjevení.

Tesla si nechala patentovat laserové stěrače. Jen na sklo nebudou, hodí se i doma

Tesla si nechala patentovat laserové stěrače. Jen na sklo nebudou, hodí se i doma

Porsche je hezké a dobře zpracované. Ohromuje dynamikou, agilitou a má ten správný šmrnc, kdežto Tesla se stále potýká s problémy v oblasti kvality. Pro Američany to musí být, jako jít na rande s Heidi Klum. Tesla se ale nenechá zahanbit. Jako automobilka je poměrně nová a své mouchy si časem určitě vychytá.

Jen aby jí to netrvalo moc dlouho a neztratila se v záplavě nováčků. Buď si bude muset Elon Musk pospíšit se Cybertruckem, nebo zase něco geniálního vymyslet, což mu nedělá problém.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 87 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků