Porsche začíná dělat rozruch v Americe. Nový Taycan láká tisíce zákazníků Tesly

Automobilce Tesla roste konkurence. Vedle nováčků z domova jí může dělat vrásky i náplava z Evropy.

Elektromobily Tesla jasně vládnou americkému trhu. Podobná prvenství nemůžou trvat navěky, protože konkurence sílí. Jedním z nových a zajímavých konkurentů je i německé Porsche Taycan, o kterém si zakladatel Tesly zatím myslí své.

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Klaus Zellmer, generální ředitel amerického zastoupení Porsche, se však v rozhovoru pro CNBC nechal slyšet, že nový elektromobil Taycan začíná na americkém trhu oslovovat překvapivé množství zákazníků Tesly. O přesném čísle se sice nezmiňuje, ale předběžně řekl, že jde o tisíce lidí.

Největší zájem o Porsche Taycan mají stále zákazníci Porsche. Zákazníci Tesly jim ale se svými objednávkami, telefonáty, rezervacemi a koukáním do výlohy šlapou na paty. Není divu, že Porsche Taycan na ně působí jako zjevení.

Tesla si nechala patentovat laserové stěrače. Jen na sklo nebudou, hodí se i doma

Tesla si nechala patentovat laserové stěrače. Jen na sklo nebudou, hodí se i doma

Porsche je hezké a dobře zpracované. Ohromuje dynamikou, agilitou a má ten správný šmrnc, kdežto Tesla se stále potýká s problémy v oblasti kvality. Pro Američany to musí být, jako jít na rande s Heidi Klum. Tesla se ale nenechá zahanbit. Jako automobilka je poměrně nová a své mouchy si časem určitě vychytá.

Jen aby jí to netrvalo moc dlouho a neztratila se v záplavě nováčků. Buď si bude muset Elon Musk pospíšit se Cybertruckem, nebo zase něco geniálního vymyslet, což mu nedělá problém.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků