Porsche vyrobilo již 200 tisíc vozů Cayenne

Porsche Cayenne hned po svém uvedení na trh vyvolalo rozporuplné názory. Ani ne proto, že by bylo špatným SUV, ale proto, že automobilka produkující perfektní sportovní vozy se rozhodla vypustit do světa velké a těžké SUV, které v terénu moc nedokáže a na trati jakbysmet. Ale čistě z pohledu modelu Cayenne nebylo toto rozhodnutí obchodně špatné - před pár dny závod v Leipzigu totiž opustilo červené Cayenne GTS s pořadovým číslem 200 000.

Výsledek je to pro Porsche velmi dobrý, protože automobilka počítala za toto období pouze s polovičními prodeji. Roční produkce měla činit pouze 20 tisíc vozů, ale nyní každoročně opouští fabriku přes 40 tisíc Cayennů. Tento úspěch jen dokazuje, že Porsche již není plně odkázáno na stavbu malých sporťáků, ale vydá se i jiným směrem. Důkazem toho může být i čtyřdveřové coupé Panamera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayenne GTS

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků