Porsche vyrobilo již 200 tisíc vozů Cayenne

Porsche Cayenne hned po svém uvedení na trh vyvolalo rozporuplné názory. Ani ne proto, že by bylo špatným SUV, ale proto, že automobilka produkující perfektní sportovní vozy se rozhodla vypustit do světa velké a těžké SUV, které v terénu moc nedokáže a na trati jakbysmet. Ale čistě z pohledu modelu Cayenne nebylo toto rozhodnutí obchodně špatné - před pár dny závod v Leipzigu totiž opustilo červené Cayenne GTS s pořadovým číslem 200 000.

Výsledek je to pro Porsche velmi dobrý, protože automobilka počítala za toto období pouze s polovičními prodeji. Roční produkce měla činit pouze 20 tisíc vozů, ale nyní každoročně opouští fabriku přes 40 tisíc Cayennů. Tento úspěch jen dokazuje, že Porsche již není plně odkázáno na stavbu malých sporťáků, ale vydá se i jiným směrem. Důkazem toho může být i čtyřdveřové coupé Panamera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayenne GTS

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků