Porsche vyrobilo již 200 tisíc vozů Cayenne

Porsche Cayenne hned po svém uvedení na trh vyvolalo rozporuplné názory. Ani ne proto, že by bylo špatným SUV, ale proto, že automobilka produkující perfektní sportovní vozy se rozhodla vypustit do světa velké a těžké SUV, které v terénu moc nedokáže a na trati jakbysmet. Ale čistě z pohledu modelu Cayenne nebylo toto rozhodnutí obchodně špatné - před pár dny závod v Leipzigu totiž opustilo červené Cayenne GTS s pořadovým číslem 200 000.

Výsledek je to pro Porsche velmi dobrý, protože automobilka počítala za toto období pouze s polovičními prodeji. Roční produkce měla činit pouze 20 tisíc vozů, ale nyní každoročně opouští fabriku přes 40 tisíc Cayennů. Tento úspěch jen dokazuje, že Porsche již není plně odkázáno na stavbu malých sporťáků, ale vydá se i jiným směrem. Důkazem toho může být i čtyřdveřové coupé Panamera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayenne GTS

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků