Porsche vylepšilo modely Taycan. Vrací do hry ikonické barvy a zrychlilo nabíjení

Stuttgartské elektromobily Porsche Taycan a Taycan Cross Turismo vstoupí do nového modelového roku toto září. Nyní prozrazují, co od nich můžeme nově čekat.

Od vylepšených Porsche Taycan toho můžeme čekat dost. Infotainment Porsche Communication Management si už nyní bude rozumět s telefony na operačním systému Google Android. Fungovat bude i hlasová asistentka Google. Vůbec poprvé pak bude možnost objednat si do auta Remote Park Assist, který například umí přes aplikaci vyparkovat s autem bez přítomnosti řidiče v kabině.

Kalifornský prodejce Porsche zrenovoval vzácné 356 Speedster. Oslní vás nejen unikátní barvou

Kalifornský prodejce Porsche zrenovoval vzácné 356 Speedster. Oslní vás nejen unikátní barvou

Do nabídky pak přistane řada nových barev. Tou nejvýraznější je Rubystone Red, klasika z 90. let, kterou můžete znát z Porsche 964. K dalším ikonickým lakům se připojují i Moonlight Blue Metallic, Acid Green, Viola Metallic či Riviera Blue. Zároveň jsou pro Taycany připravené další dva programy v divizi Exclusive Manufaktur - Paint to Sample a Paint to Sample Plus.

Další novinky se týkají jízdy. V režimech Normal a Range je elektronika nově navržena tak, aby byl přední elektromotor takřka odpojen a nešla tak do něj téměř žádná energie z baterie. Pokud je navíc auto v klidu či plachtí, nepřenáší se žádná síla ani na jednu z náprav. V případě pobídnutí plynu či změny režimu se oba motory v milisekundách opět rozběhnou.

Takto si Porsche představuje kabinu minivanu. Konceptu Renndienst otevřel dveře

Takto si Porsche představuje kabinu minivanu. Konceptu Renndienst otevřel dveře

Nově se také upravila funkce nabíjení, kdy se díky Turbo Charging Planner zahřeje baterie na ještě vyšší teplotu než dříve. To umožní dosažení nejvyšší rychlost dobíjení v kratším čase. Porsche nebude u nového modelového roku znovu procházet procesem WLTP, takže se nyní nechlubí novou hodnotou dojezdu. Aktualizované Porsche Taycan včetně praktičtější verze Cross Turismo budou k mání od září.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků