Porsche vrazilo skoro miliardu do nejrychlejšího okruhu světa. Má pomoci elektromobilům

Do testovacího střediska Nardò investovalo Porsche tučnou částku a nyní slavný okruh otevírá v nové formě.

Testovací středisko poblíž italského městečka Nardò postavil původně v roce 1975 Fiat, v dnešní době jej však od roku 2012 vlastní Porsche. To se přitom na konci roku 2018 rozhodlo středisko včetně 12,6 dlouhého klopeného okruhu renovovat a speciální místo pro testování nejnovějších Porsche tak nyní zažívá další etapu své existence.

Okruh Nardò je Mekka rychlosti. Věděli jste, že je vidět i z vesmíru?

Okruh Nardò je Mekka rychlosti. Věděli jste, že je vidět i z vesmíru?

Modernizace okruhu, který je okem viditelný i z vesmírné stanice ISS, tedy probíhala sedm měsíců a Porsche do projektu investovalo tučných 35 milionů euro, v přepočtu asi 896 milionů korun. Celá klopená trať dostala nový povrch a rovněž nová svodidla, přičemž obnoven byl stav i dalších testovacích oblastí obřího střediska na ploše 700 hektarů.

Porsche ukázalo novou 911 RSR. Vylepšený závoďák používá 4,2litrový boxer

Porsche ukázalo novou 911 RSR. Vylepšený závoďák používá 4,2litrový boxer

Kromě vysokorychlostních testů, pro které je Nardò asi nejznámější, se budou totiž na trati zkoušet i nejnovější poznatky z oblasti rychlonabíjení elektromobilů, bezpečnostních asistentů nebo technologií autonomního řízení. Nardò Technical Center přitom Porsche stále nabízí k využití i dalším automobilkám a společnostem.

Den v automobilovém ráji: Navštívili jsme centrum technologií Porsche

Den v automobilovém ráji: Navštívili jsme centrum technologií Porsche

„Toto středisko bylo vždy výjimečným místem a nyní bude více než kdy dříve pilířem vývojové strategie značky Porsche a testovacích procesů automobilového průmyslu jako celku,“ uvedl Malte Radmann, předseda představenstva Nardò Technical Center a vedoucí ředitel Porsche Engineering.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků
Minitest Toyota Corolla GR Sport TS: Konečně už sportovně jenom vypadá

Toyota Corolla GR Sport TS

Když jsme se s označením GR Sport viděli naposledy, nebylo to zrovna příjemné setkání. Toyota nám ale teď dokázala, že to s ním myslí vážně.

26.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 43 příspěvků