Porsche Vision Gran Turismo má 1292 koní a jede až 350 km/h. Všichni ho můžeme mít doma

Tohle na našich silnicích s největší pravděpodobností neuvidíme. Svým způsobem ho ale můžeme mít všichni doma.

Herní studio Polyphony Digital uvede na herní konzole Playstation již 4. března sedmé vydání závodní série Gran Turismo. První díl vyšel v roce 1997 a byl nejprodávanější hrou na první Playstation. Už tehdy obsahoval 178 vozidel. Série se stala celosvětovým fenoménem a každý díl se očekává s velkým nadšením. 

Poslední vydání hry s názvem Sport dokonce mělo svůj vlastní šampionát a používalo se také jako jeden ze softwarů pro trénink závodních jezdců. Autům se zde třeba opotřebovávají pneumatiky a reagují na různé povrchy tratě. Není tak divu, že automobilky chtějí své novinky na obrazovky hráčů po celém světě dostat.

Některé značky se dokonce rozhodnou vytvořit pro hru zcela unikátní auto. Jednou z nich je letos Porsche, které nyní představuje model Vision Gran Turismo. Vývojáři to pojali jako designové cvičení a marketing to zase bere jako ukázku toho, jak mohou vozy Porsche jednou vypadat, znít a jezdit.

Ačkoliv jde o automobil v digitálním světě, Porsche přibližuje jeho techniku tak, jako kdyby mělo jezdit na silnici. Vůz má poháněné obě nápravy a disponuje výkonem 820 kW (1115 koní), případně 950 kW (1292 koní) při funkci Launch Control. Akumulátor má kapacitu 87 kWh a na jedno nabití má Vision GT ujet 500 km.

Akcelerace z 0 na 100 km/h proběhne za 2,1 sekundy. Jen pro porovnání, hypersportu 918 Spyder to trvá 2,6 sekundy. Zrychlení z 0 na 200 km/h zvládne Vision GT za 5,4 sekundy a maximální rychlost činí 350 km/h. Na silnici auto zřejmě nikdy neuvidíme.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Lexus si nedělal srandu: luxusní čtyřkolka je tady! Spaluje vodík a točí přes 10 tisíc otáček

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,