Porsche uvádí limitovanou edici 911. Belgian Legend je pocta slavnému závodníkovi

Jacky Ickx oslavil 1. ledna narozeniny. Lepší dárek si ani přát nemohl.

Porsche představilo první limitovanou edici nejnovější generace modelu 911. Dostala název Belgian Legend Edition a vznikla k 75. narozeninám slavného belgického závodního jezdce Jackyho Ickxe. Nápad na tento výtvor dostalo belgické dealerství značky už v roce 2018.

Nové Porsche 911 už dostává i manuální převodovku. Jde o výbavu bez příplatku

Nové Porsche 911 už dostává i manuální převodovku. Jde o výbavu bez příplatku

Nápad se dostal až do divize Porsche Exclusive Manufaktur, kde se začal pomalu přetvářet ve skutečnost. Během navrhování designu byli přítomni i zástupci dealerství a experti z automobilky. Základní grafické schéma bylo jasné - pro Jackyho typická modrá a bílá.

A přesně tak vypadá i výsledek. Karoserie je pokrytá modrým lakem X Blue, linky podél oken jsou vyvedené ve stříbrné. 20/21palcová kola mají taktéž světlé detaily, aby tak odkazovala na jezdcovu helmu. Na B sloupku se nachází plaketa s belgickou vlajkou a Jackyho podpisem.

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

I uvnitř najdete samozřejmě několik odkazů. Interiér je ručně potažený šedou kůží Pebble Grey s bílým kontrastním prošíváním. Podpis Jackyho Ickxe je vyražený na loketní opěrce a najdete ho i na koženém obalu pro dálkový klíč. Porsche vyrobí pouze 75 kusů tohoto auta a všechny budou ve specifikaci Carrera 4S, tedy s pohonem všech kol. 

Pokud si na něj děláte zálusk, tak si nechte zajít chuť. Všechny jsou určené výhradně pro belgický trh. Jacky Ickx je velmi váženým závodním jezdcem zlaté éry motorsportu. Utkal se s těmi nejlepšími z historie jak ve Formuli 1, tak i mezi cestovními vozy. 

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků