Porsche ukazuje nové 935 ve válečných barvách. Je libo Gulf či Sachs?

Loňské oslavy sedmdesáti let sportovní německé automobilky přinesly tento světový unikát. Designéři jej nyní převádí do dob největší slávy.

Není to tak dávno, co nás Porsche ohromilo zbrusu novým modelem 935, slavného požírače závodních tratí a perfektního závodního náčiní. Vznikne pouze 77 kusů a každý z nich vyjde na 18 milionů korun. Ale kdo by to nedal za slavný Moby Dick, že?

Zbrusu nové Porsche 935: Okruhová hračka má 700 koní a tučnou cenovku

Zbrusu nové Porsche 935: Okruhová hračka má 700 koní a tučnou cenovku

Jako základ posloužila předchozí generace Porsche GT2 RS, z jehož koncepce vůz vymáčkl úplné maximum. Má sedm set koní a sedmistupňovou převodovku PDK. Nemůže na silnici a nemůže se ani účastnit žádného závodu. Je to hračka pro nadšence a sběratele.

Porsche Cayenne S Coupé: Zlatá střední cesta má 2,9litrový V6 a 440 koní

Porsche Cayenne S Coupé: Zlatá střední cesta má 2,9litrový V6 a 440 koní

A právě těm nyní Porsche ještě víc zamotalo hlavu, protože se svým designérským týmem představilo sérii těchto vozů v nejslavnějších závodních barvách svých týmů. Jsou jimi Gulf, Momo, Sachs, Vaillant, Salzburg, Interscope a John Player Special. 

Zatím nevíme, zdali si budou moci zákazníci pro svého Moby Dicka zvolit i svůj oblíbený polep. Bylo by ale fajn, kdyby se po okruzích proháněly opět takto barevné skvosty.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 195 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků