Porsche ukazuje nové 935 ve válečných barvách. Je libo Gulf či Sachs?

Loňské oslavy sedmdesáti let sportovní německé automobilky přinesly tento světový unikát. Designéři jej nyní převádí do dob největší slávy.

Není to tak dávno, co nás Porsche ohromilo zbrusu novým modelem 935, slavného požírače závodních tratí a perfektního závodního náčiní. Vznikne pouze 77 kusů a každý z nich vyjde na 18 milionů korun. Ale kdo by to nedal za slavný Moby Dick, že?

Zbrusu nové Porsche 935: Okruhová hračka má 700 koní a tučnou cenovku

Zbrusu nové Porsche 935: Okruhová hračka má 700 koní a tučnou cenovku

Jako základ posloužila předchozí generace Porsche GT2 RS, z jehož koncepce vůz vymáčkl úplné maximum. Má sedm set koní a sedmistupňovou převodovku PDK. Nemůže na silnici a nemůže se ani účastnit žádného závodu. Je to hračka pro nadšence a sběratele.

Porsche Cayenne S Coupé: Zlatá střední cesta má 2,9litrový V6 a 440 koní

Porsche Cayenne S Coupé: Zlatá střední cesta má 2,9litrový V6 a 440 koní

A právě těm nyní Porsche ještě víc zamotalo hlavu, protože se svým designérským týmem představilo sérii těchto vozů v nejslavnějších závodních barvách svých týmů. Jsou jimi Gulf, Momo, Sachs, Vaillant, Salzburg, Interscope a John Player Special. 

Zatím nevíme, zdali si budou moci zákazníci pro svého Moby Dicka zvolit i svůj oblíbený polep. Bylo by ale fajn, kdyby se po okruzích proháněly opět takto barevné skvosty.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků