Porsche ukazuje nové 935 ve válečných barvách. Je libo Gulf či Sachs?

Loňské oslavy sedmdesáti let sportovní německé automobilky přinesly tento světový unikát. Designéři jej nyní převádí do dob největší slávy.

Není to tak dávno, co nás Porsche ohromilo zbrusu novým modelem 935, slavného požírače závodních tratí a perfektního závodního náčiní. Vznikne pouze 77 kusů a každý z nich vyjde na 18 milionů korun. Ale kdo by to nedal za slavný Moby Dick, že?

Zbrusu nové Porsche 935: Okruhová hračka má 700 koní a tučnou cenovku

Zbrusu nové Porsche 935: Okruhová hračka má 700 koní a tučnou cenovku

Jako základ posloužila předchozí generace Porsche GT2 RS, z jehož koncepce vůz vymáčkl úplné maximum. Má sedm set koní a sedmistupňovou převodovku PDK. Nemůže na silnici a nemůže se ani účastnit žádného závodu. Je to hračka pro nadšence a sběratele.

Porsche Cayenne S Coupé: Zlatá střední cesta má 2,9litrový V6 a 440 koní

Porsche Cayenne S Coupé: Zlatá střední cesta má 2,9litrový V6 a 440 koní

A právě těm nyní Porsche ještě víc zamotalo hlavu, protože se svým designérským týmem představilo sérii těchto vozů v nejslavnějších závodních barvách svých týmů. Jsou jimi Gulf, Momo, Sachs, Vaillant, Salzburg, Interscope a John Player Special. 

Zatím nevíme, zdali si budou moci zákazníci pro svého Moby Dicka zvolit i svůj oblíbený polep. Bylo by ale fajn, kdyby se po okruzích proháněly opět takto barevné skvosty.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků