Porsche ukázalo Cayman GT4 pro rallye. Pojede s ním nejlepší vrchař světa

Koncept rallyového Caymanu GT4 Clubsport se ukáže už zanedlouho během ADAC Rallye Deutschland. Za volantem bude tovární pilot Porsche, který nedávno ohromil svět výsledkem na slavném Pikes Peaku.

Přestože si možná řada občasných diváků rallye vybaví ve startovním poli hlavně vozy WRC a R5, které disponují pohonem všech kol, samozřejmě tomu tak není. Ostatně, i v českém velkém mistráku jste mohli vidět Porsche 911 GT3 Václava Pecha, které předvádělo jedny z nejlepších průjezdů vůbec. Inu, zadokolka…

Další taková aktuálně vzniká, a to rovnou pod taktovkou automobilky. Ta nyní vypustila do světa snímky rallového konceptu Cayman GT4 Clubsport, který se už v polovině měsíce představí na ADAC Rallye Deutschland. Porsche nešlo do detailů, domácí podnik totiž podle všeho primárně nepojede na výsledek. Chce sbírat zpětnou vazbu, na jejímž základě rozhodne, co bude s vozem dál.

Další oběť Nürburgringu: Totální havárie Porsche Cayman GT4 Clubsport

Další oběť Nürburgringu: Totální havárie Porsche Cayman GT4 Clubsport

Za volant prototypu se posadí Romain Dumas, tovární pilot Porsche a autor historicky nejlepšího času při letošním výjezdu na horu Pikes Peak. Dvacetikilometrovou trať, která už je dnes kompletně pokryta asfaltovým povrchem, zvládnul se speciálem Volkswagen I.D. R Pikes Peak za méně než osm minut a přepsal pět let starý rekord Sébastiena Loeba s Peugeotem 208 T16 (3,2 litru twin-turbo, 644 kW), který potřeboval 8:13,878.

Bližší technické specifikace zatím Porsche nezveřejnilo, lze ale očekávat, že koncept pohání tentýž agregát, jako před třemi lety představenou okruhovou variantu. Konkrétně se bavíme o atmosféricky plněném 3,8litrovém plochém šestiválci s výkonem 283 kW, který spolupracuje s převodovkou PDK.

Nejrychlejší Dacia Duster měla 850 koní vyladěných pro Pikes Peak

Nejrychlejší Dacia Duster měla 850 koní vyladěných pro Pikes Peak

O budoucnosti rallyového Porsche Cayman GT4 má být rozhodnuto ještě letos. Pokud se jej automobilka skutečně rozhodne přivést k životu, bude velmi pravděpodobně vycházet z nejnovějšího Caymanu 718 GT4, jehož příchod je očekáván v příštím roce.

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

Jaguar E-Pace D180

V novodobé historii Jaguaru je E-Pace jedním z nejdůležitějších milníků. Půjčili si techniku od Land Roveru a snažili se do populárního segmentu malých SUV vnést sportovního ducha. Povedlo se?

16.  8.  2018 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Minitest Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TGI: Spořivému plyn nesmrdí

VW Caddy Maxi 1.4 TGI (minitest)

VW láká na model Caddy poháněný zemním plynem nízkými provozními náklady. Stačí ale ceny CNG na to, aby se do německé dodávky zamilovali nejen zapřisáhlí skrblíci?

14.  8.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Renault Mégane R.S.: Hraboš přetáčivý

Renault Mégane R.S.

Renault Sport si s novým Méganem vyhrál docela jinak než u předchozích generací. Kvůli tomu jej ale ještě netřeba zatracovat.

9.  8.  2018 | Milan Lažanský | 28 příspěvků