Porsche tvrdě narazilo s prodejností Carrery GT

Porsche musí ustoupit od svých smělých plánů, které mělo s prodejem svého vlajkového modelu Carrera GT. Původní plán 1500 ks musela po neúspěchu na americkém trhu snížit o 250 ks, což je více než 16%. Hrozí tak, že tento model nepřinese zisk, jaký automobilka očekávala. Prodeje na americkém trhu nedosáhly plánu jak z důvodu silné konkurence v segmentu luxusních sportovních vozů, tak nízkým kreditem mezi smetánkou, která obvykle ráda skupuje limitované série aut do svých sbírek.

Na tomto případě jde vidět, že ani limitované série známých značek nemají na růžích ustláno. Rozhodně neplatí, že limitovaná série ultradrahého auta znamená, že si jej nekoupíte ani kdybyste na něj měli peníze. Porsche je chápáno ve skupině majetných jako výrobce malých a levných sporťáku a pokusy dohnat svého odvěkého rivala, kterým je Ferrari, se prozatím nedaří. A to ani v případě, že se cena modelu dostane na úroveň svého konkurenta, Carrera GT prostě 1500 zákazníků ve světě za svou cenu nemá.

Otázkou je, zda je na místě, v této třídě sportovních vozů, označovat sérii 1500 ks za limitovanou, když běžnou praxi je takto značit série o desítkách, maximálně stovkách kusech.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků