Porsche tvrdě narazilo s prodejností Carrery GT

Porsche musí ustoupit od svých smělých plánů, které mělo s prodejem svého vlajkového modelu Carrera GT. Původní plán 1500 ks musela po neúspěchu na americkém trhu snížit o 250 ks, což je více než 16%. Hrozí tak, že tento model nepřinese zisk, jaký automobilka očekávala. Prodeje na americkém trhu nedosáhly plánu jak z důvodu silné konkurence v segmentu luxusních sportovních vozů, tak nízkým kreditem mezi smetánkou, která obvykle ráda skupuje limitované série aut do svých sbírek.

Na tomto případě jde vidět, že ani limitované série známých značek nemají na růžích ustláno. Rozhodně neplatí, že limitovaná série ultradrahého auta znamená, že si jej nekoupíte ani kdybyste na něj měli peníze. Porsche je chápáno ve skupině majetných jako výrobce malých a levných sporťáku a pokusy dohnat svého odvěkého rivala, kterým je Ferrari, se prozatím nedaří. A to ani v případě, že se cena modelu dostane na úroveň svého konkurenta, Carrera GT prostě 1500 zákazníků ve světě za svou cenu nemá.

Otázkou je, zda je na místě, v této třídě sportovních vozů, označovat sérii 1500 ks za limitovanou, když běžnou praxi je takto značit série o desítkách, maximálně stovkách kusech.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků