Porsche tvrdě narazilo s prodejností Carrery GT

Porsche musí ustoupit od svých smělých plánů, které mělo s prodejem svého vlajkového modelu Carrera GT. Původní plán 1500 ks musela po neúspěchu na americkém trhu snížit o 250 ks, což je více než 16%. Hrozí tak, že tento model nepřinese zisk, jaký automobilka očekávala. Prodeje na americkém trhu nedosáhly plánu jak z důvodu silné konkurence v segmentu luxusních sportovních vozů, tak nízkým kreditem mezi smetánkou, která obvykle ráda skupuje limitované série aut do svých sbírek.

Na tomto případě jde vidět, že ani limitované série známých značek nemají na růžích ustláno. Rozhodně neplatí, že limitovaná série ultradrahého auta znamená, že si jej nekoupíte ani kdybyste na něj měli peníze. Porsche je chápáno ve skupině majetných jako výrobce malých a levných sporťáku a pokusy dohnat svého odvěkého rivala, kterým je Ferrari, se prozatím nedaří. A to ani v případě, že se cena modelu dostane na úroveň svého konkurenta, Carrera GT prostě 1500 zákazníků ve světě za svou cenu nemá.

Otázkou je, zda je na místě, v této třídě sportovních vozů, označovat sérii 1500 ks za limitovanou, když běžnou praxi je takto značit série o desítkách, maximálně stovkách kusech.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků