Porsche tvrdě narazilo s prodejností Carrery GT

Porsche musí ustoupit od svých smělých plánů, které mělo s prodejem svého vlajkového modelu Carrera GT. Původní plán 1500 ks musela po neúspěchu na americkém trhu snížit o 250 ks, což je více než 16%. Hrozí tak, že tento model nepřinese zisk, jaký automobilka očekávala. Prodeje na americkém trhu nedosáhly plánu jak z důvodu silné konkurence v segmentu luxusních sportovních vozů, tak nízkým kreditem mezi smetánkou, která obvykle ráda skupuje limitované série aut do svých sbírek.

Na tomto případě jde vidět, že ani limitované série známých značek nemají na růžích ustláno. Rozhodně neplatí, že limitovaná série ultradrahého auta znamená, že si jej nekoupíte ani kdybyste na něj měli peníze. Porsche je chápáno ve skupině majetných jako výrobce malých a levných sporťáku a pokusy dohnat svého odvěkého rivala, kterým je Ferrari, se prozatím nedaří. A to ani v případě, že se cena modelu dostane na úroveň svého konkurenta, Carrera GT prostě 1500 zákazníků ve světě za svou cenu nemá.

Otázkou je, zda je na místě, v této třídě sportovních vozů, označovat sérii 1500 ks za limitovanou, když běžnou praxi je takto značit série o desítkách, maximálně stovkách kusech.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků