Porsche Taycan zostudilo Teslu v losím testu. Model S se mezi kužely ani nenaskládal

Byla to jen otázka času, než někdo vezme Porsche Taycan a postaví jej proti jeho údajnému rivalovi. Výsledky jsou překvapivé.

Německá televizní stanice Vox odvysílala v pořadu Automobil důkladný srovnávací test Porsche Taycan Turbo a Tesly Model S. Není pochyb o tom, že byl velmi ostře sledovaný, protože zrovna Německo je jedna ze zemí, kde lidé o těchto autech reálně uvažují. 

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Jedním z testů byl například sprint s pevným startem, který s přehledem ovládlo Porsche i přesto, že má papírově menší výkon. Nejzajímavější však byl losí test. Ten totiž pokládá více otázek než odpovědí a vystřižená pasáž testu s touto disciplínou právě koluje internetem.

Taycanu Turbo se vysmál i Elon Musk. Co začalo na Twitteru, skončí na Nürburgringu

Taycanu Turbo se vysmál i Elon Musk. Co začalo na Twitteru, skončí na Nürburgringu

Tesla totiž losí test v rychlosti 90 km/h nezvládne a patřičně se zostudí. Taycan si ji v tomto ohledu namazal na chleba, protože stejnou disciplínu zvládl bravurně v ještě vyšší rychlosti (97 km/h). Otázkou je, jaké měly automobily v testu pneumatiky. Soudy tak nechme na později, až budeme chytřejší. Obrázek si ale můžete udělat už teď.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků