Porsche Taycan Turbo S se hlásí do služby. Bude ve společnosti, kde není nejrychlejší

Porsche potvrzuje svou významnou pozici ve Formula E, novým safety carem bude nejrychlejší Taycan.

Formula E vstupuje příští týden do osmého ročníku a přináší s sebou jednu velkou novinku. Peloton závodních vozů totiž při komplikacích na trati povede nový safety car v podobě Porsche Taycan Turbo S. Jeho premiéra je naplánována na závod v Ad Diriyah nacházejícím se v Saudské Arábii.

Taycan nese jen nezbytné úpravy pro homologaci. V interiéru najdeme ochrannou klec, závodní skořepiny se šestibodovými pásy a hasicí přístroj. Na středovém tunelu si můžeme všimnout řady spínačů a červeného tlačítka na volantu. Zvenčí vůz zdobí výstražné majáky a doplňkové osvětlení na obou náraznících. Zcela nepřehlédnutelné jsou polepy reprezentující všech 11 týmů. Zároveň připomínají historicky dobře známé barvy Martini.  

Verze Turbo S by neměla mít problém držet se závodními monoposty krok. Celkový výkon elektromotorů činí 560 kW a z klidu atakuje 100 km/h během 2,8 sekundy při využití řízeného startu. Maximální rychlost činí 260 km/h, což je jen o 20 km/h méně než druhá generace vozů Formula E.

Porsche doplňuje na pozici safety caru značku BMW, která nabídla i8 Coupe a roadster a upravené Mini.  Tato trojice se postupně vystřídá na závodech po celém světě zahrnujícím okruhy v Londýně, New Yorku, Soulu a Mexico City.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Luxusní DS 4 je konečně na českém trhu. Uvnitř může mít špičkové HiFi, ale pozor na cenu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,