Porsche Taycan oslavuje 90leté výročí Hockenheimringu. Dostanete k němu i zajímavé bonusy

Porsche slaví 90 let od otevření slavného okruhu Hockenheimringu speciální edici Porsche Taycan. Kdo čekal ostrou závodí kreaci, bude zklamaný. Tohle je auto pro gentlemany.

Německý Hockenheimring hostí motoristické závody už 90 let. Porsche se tento úctyhodný milník rozhodlo oslavit velmi vkusnou limitovanou edicí modelu Taycan.

Zajímavostí je, že zvolilo prostřední variantu GTS, která se v modelové nabídce nachází mezi 4S a Turbo. Přesto s použitím režimu řízeného startu zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a dvojice elektromotorů poskytuje výkon 440 kW. Dostatečné množství energie dodává bateriový set s kapacitou 93,4 kWh. Výsadou verze GTS je vzduchový podvozek a výkonnější brzdy v základní výbavě.

Dalším překvapením je, že Taycan GTS Hockenheimring Edition značka pojala ve střídmém duchu. Ze speciálního vzorníku vybrala béžový odstín Stone Grey, který doplnila šedými a béžovými detaily. Nástavce prahů a zadní difuzor zdobí bronzové prvky a celkový dojem dotvářejí plakety limitované edice s číslovkou 90 a obrysem závodní tratě. Stejné logo najdeme i na klíčku, který je barevně sladěný s karoserií.

Stejně decentní přístup zachovalo Porsche také v interiéru. Po otevření dveří vás nejdříve uvítá projekce loga edice na zem. Vnitřek je čalouněn černou kůží s kontrastním zeleným prošíváním. Dekorační lišty nesou dřevěný vzhled Paldao. Hlavice řadicí páky a držáky nápojů mají bronzové detaily.

Porsche Taycan GTS Hockenheimring Edition je vyhrazeno pouze pro evropský trh, takže oslavenci v zámoří mají smůlu. S nákupem vozu dostane nový majitel přístup do Porsche Experience Center na Hockenheimringu a přednostní parkování na akcích v Porsche Experience Center Frühschicht, které se na okruhu měsíčně pořádají. Balíček bonusů završuje tarif dvouletého nabíjení zdarma.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Nový Rolls-Royce Boat Tail dohnal vývojáře na pokraj sil. Je perlou luxusních vozů, majitel ho doplnil detaily z vlastních sbírek

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,