Porsche Taycan má asi nejzbytečnější světový rekord. V driftu ujelo přes 42 km

Některé automobilky se snaží dokázat, že s elektromobily může být i spousta zábavy. Velmi aktivní je v tom například Porsche, které si nyní vysloužilo zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Instruktor automobilky Porsche Dennis Retera se posadil do elektromobilu Taycan s pohonem zadních kol a na testovacím okruhu Porsche Experience Center (PEC) stanovil světový rekord v kontinuálním driftu mezi elektromobily. Posloužil k tomu 200 metrů dlouhý kruh, který je součástí trati.

Porsche odhalilo tajné studie. Postavilo dodávku, malý sporťák i silniční 919

Porsche odhalilo tajné studie. Postavilo dodávku, malý sporťák i silniční 919

Instruktor pokořil v jednom jediném smyku 210 kol a ujel přitom vzdálenost 42,171 kilometrů. Trvalo mu to 55 minut a průměrná rychlost činila 46 km/h. Na celou záležitost dohlížela zástupkyně z Guinessovy knihy rekordů a mimo jiné i nezávislá expertka Denise Ritzmannová, šampionka v driftování v letech 2018 a 2019.

Úctyhodné vzdálenosti v jednom driftu bylo dosaženo díky neustálému kropení trati vodou a s vypnutím všech stabilizačních systémů vozu. Do knihy rekordů byl poté zapsán rekord s kolonkou pro elektromobily a otevřely se tak dveře pro další vyzyvatele. K pokoření absolutního rekordu mezi automobily však ještě hodně chybělo.

Porsche poraženo. Mercedes-AMG GT 63 S si bere nazpět rekordní čas na Nürburgringu

Porsche poraženo. Mercedes-AMG GT 63 S si bere nazpět rekordní čas na Nürburgringu

Tento rekord totiž drží automobilka BMW, která s modelem M5 „nadriftovala“ 374 kilometrů. O tomto rekordu si může elektromobil prozatím nechat nejspíš jen zdát, spalovací auto se totiž muselo čtyřikrát tankovat. S kabelem v autě by se asi driftovalo špatně. Nicméně je tu velký prostor pro invence. 

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků