Porsche Taycan dokazuje, že udrží tempo i s monster truckem. Ovšem než přijdou na řadu skoky

Vidět spolu v jedné aréně Porsche Taycan Cross Turismo a monster truck je velmi neobvyklé. Zvláště když najdou společnou zábavu.

Občas je dobré veřejnosti připomenout, že Porsche netvoří jen modely vynikající schopnostmi na asfaltu, ale nezaleknou se ani nezpevněného povrchu. Marketingové oddělení tuto výzvu pojalo zcela originálním způsobem a místo tradičně edukativního prostředí zvolilo víceúčelového stadionu s kapacitou 72.000 míst.

Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo je ideálním řešením pro milovníky dynamické jízdy cestou z práce, ale k domovu se potřebují dostat například přes kamenitou cestu vedoucí jejich vinicí. Protože Taycan se nebojí ušpinit, postavila jej automobilka proti monster trucku Monster Jam.

Na první pohled se může zdát, že spolu nemají nic společného, ale Porsche postupně odhaluje podobné rysy. Předně mají oba vozy pohon všech kol a skoro stejný výkon. Pravda, monster truck má 1500 koní a jezdí na methanol, ale taky váží 5443 kg. Naproti tomu elektrické Porsche si při hmotnosti 2358 kg vystačí jen se dvěma elektrickými motory o celkovém výkonu 750 koní. Dejte to dohromady a vyjde vám, že monster truck dosahuje poměru 3,6 kg/k a Porsche má výhodu s výsledkem 3,1 kg/k.

Výsledkem je, že Porsche nemá problém držet krok při točení se v kruzích, protože stejně jako jeho soupeř má řiditelnou zadní nápravu. Také s ním soustředěně drží krok při jízdách kolem hřiště, kdy vůz dosahuje i tříciferné rychlosti a zatáčky projíždí smykem. Když ale přijde na skoky, řidič Porsche se zarazí, protože ačkoliv je Taycan schopný, tohle už je trochu mimo jeho zaměření. Přeci jen, něco takového v běžném světě nepotřebuje dělat. Porsche nám však připravilo jiný adrenalinový záběr, kdy Linsey Read za volantem monster trucku elegantně přeskakuje přes stojícího Taycana.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Lamborghini Huracán Sterrato odhaluje svou finální podobu. Od premiéry nás dělí už jen dva týdny

Témata článku: , , , , , , , , , ,