Porsche slaví 20 let ikony. GT3 tenkrát vyneslo 911 do elity supersportů

Porsche slaví svůj dvacetiletý triumf a představuje všechny generace legendy v unikátním videu ze švýcarských Alp.

První Porsche 911 GT3 se objevilo již před dvaceti lety. Bylo to na autosalonu ve Frankfurtu a na stuttgartském piedestalu stál první exemplář založený na generaci 996. Jeho úkolem bylo vzdát hold klasické 911 Carrera RS.

S první generací tenkrát dokázal Walter Röhrl zajet Severní smyčku Nürburgringu pod 8 minut a upoutal tak na vůz ještě větší pozornost. Puristická verze přežila až do dnešního dne a rozhodně nemá v plánu své působení na trhu ukončit.

Porsche 718 GT4 a 718 Spyder oficiálně: Výběr je na vás, obě jsou boží!

Porsche 718 GT4 a 718 Spyder oficiálně: Výběr je na vás, obě jsou boží!

Divize, která staví ty nejčistší Porsche se navíc i po dvaceti letech odmítá přizpůsobit současným trendům. I když je nynější 992 již připravena na elektrifikaci, nechal se šéf sportovního oddělení slyšet, že se k hybridu teď nejspíš neuchýlí.

Nynější generace doluje ze svého čtyřlitrového motoru boxer výkon 383 kW (520 koní), který se krotí sedmistupňovou převodovkou PDK. Zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za 3,2 sekundy, a pokud nesundáte nohu z plynu, pokračuje zrychlení až k 312 km/h.

Porsche prodává odpustky za vysoké emise. Majitelé vozů mohou pomoci třeba lesům

Porsche prodává odpustky za vysoké emise. Majitelé vozů mohou pomoci třeba lesům

Porsche tenkrát před dvaceti lety vstoupilo s tímto modelem do světa supersportů. Nynější generace dokonce své italské, německé a americké konkurenty v lecčem překonává. Jeho cena začíná na 5.109.367 Kč.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 106 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků