Porsche říká ne, žádný Roxster nebude

V posledních týdnech se světem šířily spekulace, že Porsche rozšíří svou modelovou řadu o menší SUV Roxster. Mělo by to logiku hned ze dvou důvodů. Jednak SUV jsou tím jediným, co dnes Porsche masově prodává. A podstatným faktem je i to, že Audi chystá menší MPV Q5, které by mohlo s Roxsterem sdílet „koncernovou” techniku tak, jako dnes sdílí společné základy Cayenne, Touareg a Q7.

Jenže ať už to zní sebelogičtěji, nestane se tak. Porsche vydalo oficiální prohlášení, v němž tvrzení Auto Bildu, ve kterém se zmínka o Roxsteru objevila poprvé, rezolutně odmítá a říká, že žádné malé SUV není vyvíjeno a nebude nabídnuto zákazníkům. Zástupci Porsche toto prohlášení odmítli dále komentovat, a tak nevíme, proč přesně automobilka odmítá jít dále směrem luxusních silničních teréňáků. Důvody se nicméně dají tušit. Automobilka si už modelem Cayenne u mnoha svých příznivců poškodila reputaci a zřejmě nechce riskovat přízeň těch, kteří si dnes ještě říkají: „Porsche to sice není, ale automobilce to umožnuje vyvíjet lepší sporťáky, tak to vem čert.” Další „SUVizace” značky zkrátka není žádoucí, i když málokdo asi pochybuje o tom, že by byla rentabilní...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků