Porsche říká ne, žádný Roxster nebude

V posledních týdnech se světem šířily spekulace, že Porsche rozšíří svou modelovou řadu o menší SUV Roxster. Mělo by to logiku hned ze dvou důvodů. Jednak SUV jsou tím jediným, co dnes Porsche masově prodává. A podstatným faktem je i to, že Audi chystá menší MPV Q5, které by mohlo s Roxsterem sdílet „koncernovou” techniku tak, jako dnes sdílí společné základy Cayenne, Touareg a Q7.

Jenže ať už to zní sebelogičtěji, nestane se tak. Porsche vydalo oficiální prohlášení, v němž tvrzení Auto Bildu, ve kterém se zmínka o Roxsteru objevila poprvé, rezolutně odmítá a říká, že žádné malé SUV není vyvíjeno a nebude nabídnuto zákazníkům. Zástupci Porsche toto prohlášení odmítli dále komentovat, a tak nevíme, proč přesně automobilka odmítá jít dále směrem luxusních silničních teréňáků. Důvody se nicméně dají tušit. Automobilka si už modelem Cayenne u mnoha svých příznivců poškodila reputaci a zřejmě nechce riskovat přízeň těch, kteří si dnes ještě říkají: „Porsche to sice není, ale automobilce to umožnuje vyvíjet lepší sporťáky, tak to vem čert.” Další „SUVizace” značky zkrátka není žádoucí, i když málokdo asi pochybuje o tom, že by byla rentabilní...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků