Porsche říká ne, žádný Roxster nebude

V posledních týdnech se světem šířily spekulace, že Porsche rozšíří svou modelovou řadu o menší SUV Roxster. Mělo by to logiku hned ze dvou důvodů. Jednak SUV jsou tím jediným, co dnes Porsche masově prodává. A podstatným faktem je i to, že Audi chystá menší MPV Q5, které by mohlo s Roxsterem sdílet „koncernovou” techniku tak, jako dnes sdílí společné základy Cayenne, Touareg a Q7.

Jenže ať už to zní sebelogičtěji, nestane se tak. Porsche vydalo oficiální prohlášení, v němž tvrzení Auto Bildu, ve kterém se zmínka o Roxsteru objevila poprvé, rezolutně odmítá a říká, že žádné malé SUV není vyvíjeno a nebude nabídnuto zákazníkům. Zástupci Porsche toto prohlášení odmítli dále komentovat, a tak nevíme, proč přesně automobilka odmítá jít dále směrem luxusních silničních teréňáků. Důvody se nicméně dají tušit. Automobilka si už modelem Cayenne u mnoha svých příznivců poškodila reputaci a zřejmě nechce riskovat přízeň těch, kteří si dnes ještě říkají: „Porsche to sice není, ale automobilce to umožnuje vyvíjet lepší sporťáky, tak to vem čert.” Další „SUVizace” značky zkrátka není žádoucí, i když málokdo asi pochybuje o tom, že by byla rentabilní...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků