Porsche říká ne, žádný Roxster nebude

V posledních týdnech se světem šířily spekulace, že Porsche rozšíří svou modelovou řadu o menší SUV Roxster. Mělo by to logiku hned ze dvou důvodů. Jednak SUV jsou tím jediným, co dnes Porsche masově prodává. A podstatným faktem je i to, že Audi chystá menší MPV Q5, které by mohlo s Roxsterem sdílet „koncernovou” techniku tak, jako dnes sdílí společné základy Cayenne, Touareg a Q7.

Jenže ať už to zní sebelogičtěji, nestane se tak. Porsche vydalo oficiální prohlášení, v němž tvrzení Auto Bildu, ve kterém se zmínka o Roxsteru objevila poprvé, rezolutně odmítá a říká, že žádné malé SUV není vyvíjeno a nebude nabídnuto zákazníkům. Zástupci Porsche toto prohlášení odmítli dále komentovat, a tak nevíme, proč přesně automobilka odmítá jít dále směrem luxusních silničních teréňáků. Důvody se nicméně dají tušit. Automobilka si už modelem Cayenne u mnoha svých příznivců poškodila reputaci a zřejmě nechce riskovat přízeň těch, kteří si dnes ještě říkají: „Porsche to sice není, ale automobilce to umožnuje vyvíjet lepší sporťáky, tak to vem čert.” Další „SUVizace” značky zkrátka není žádoucí, i když málokdo asi pochybuje o tom, že by byla rentabilní...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků