Porsche prodává odpustky za vysoké emise. Majitelé vozů mohou pomoci třeba lesům

Majitelé Porsche teď budou moci ulehčit svému svědomí a za vypouštění emisí CO₂ si od automobilky koupit určitou formu odpustku.

Na jedné straně si užíváte jízdy ve svém Porsche, na druhé straně vás ale trápí svědomí, že znečišťujete ovzduší a do atmosféry vypouštíte škodlivé emise CO2? Právě pro takové případy nyní americké zastoupení Porsche spouští program, který majitelům umožní – samozřejmě za určitý poplatek – být trochu ohleduplnější a pomoci životnímu prostředí.

Porsche Taycan je bestseller. Zálohu 2500 eur již zaplatilo třicet tisíc lidí

Porsche Taycan je bestseller. Zálohu 2500 eur již zaplatilo třicet tisíc lidí

Přirovnání k zakoupení odpustku je docela na místě. Zájemci o nový program Porsche si totiž na základě nájezdu kilometrů a průměrné spotřeby paliva spočítají svou roční emisní stopu a automobilka jim poté nabídne způsob, kterým mohou své znečištění „napravit“, respektive jej vyrovnat dobrým skutkem.

Porsche nabízí hned několik možností. Za poplatek 88,01 dolaru (asi 2024 Kč) tak lze například pomoci k obnově ekosystému v Zimbabwe, přičemž za 77.66 dolaru (asi 1786 Kč) lze přispět projektu solární elektrárny v Mexiku.

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Mezi dalšími možnostmi je podpora vodní elektrárny ve Vietnamu za 56,96 dolaru (asi 1310 Kč), kdežto nejdražší položkou, jak se „vykoupit“, je peněžní příspěvek k ochraně lesů a zvířectva ostrova Afognak na Aljašce. Tento program vyjde na 129,45 dolaru (asi 2977 Kč).

Porsche dodává, že každý z projektů, na něž může zákazník přispět, je „mezinárodně certifikovaný“. Automobilka spolupracuje s organizací South Pole, která se zaměřuje na boj proti klimatickým změnám a finančně podporuje zmíněné programy ke kompenzaci uhlíkové stopy a rozvoji udržitelnosti.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků