Porsche připomíná první 911 v Austrálii. Původní majitel najezdil za 4 roky 87 tisíc km

První Porsche 911 se v Austrálii registrovalo před 55 lety. Automobilka si tento milník připomněla novým modelem ve stejné specifikaci.

Porsche je velmi emotivní a technickou značkou. Po celou dobu své existence si zakládá na mechanické vyspělosti a často odkazuje na minulost, které si nesmírně váží. Zářným příkladem je i aktuální vzpomínka na vůbec první Porsche 911, které se dostalo do Austrálie. Jako připomínka této události vznikla speciální edice aktuálního provedení vozu.

První Porsche 911 v Austrálii bylo registrováno 1. září 1965 a putovalo do garáže jedné rodiny v Barossa Valley. Ros Angas si vůz objednal v roce 1964 za 2000 australských liber. Ve formuláři měl Porsche 901, původní jméno vozu. Poté, co však Peugeot upozornil Porsche na to, že má registrované trojčíselné označení modelů s nulou uprostřed, bylo němcům doporučeno název vozu přejmenovat.

Porsche 911 Turbo má české ceny. Chvíli nedáte pozor a jste na sedmi milionech

Porsche 911 Turbo má české ceny. Chvíli nedáte pozor a jste na sedmi milionech

Angas tak musel být překvapený, když mu domů dorazilo auto s jiným označením. S vozem poté často jezdil soutěž Collingrove Hillclimb, která se odehrávala na jeho pozemku. Na stejném místě pak v roce 1966 vyhrál Alan Hamilton ve voze Porsche australský šampionát v závodech do vrchu. Angas jezdil s prvním australským Porsche čtyři roky a za tu dobu na něm stihl najezdit 87.000 kilometrů.

Porsche si od Angase odkoupil jeho kamarád architekt Roy Wilson. Jeho současným majitelem je pak nadšenec Stewart Kay, který jej v roce 1992 koupil s kompletní dokumentací a v perfektním stavu s 136.000 kilometry na tachometru.

Porsche má lásku pro všechny. LGBT+ komunitu oslavuje nejen duhou z modelů 911

Porsche má lásku pro všechny. LGBT+ komunitu oslavuje nejen duhou z modelů 911

Nyní se vůz nachází v muzeu, ale občas si nějakou tu vyjížďku stále dopřeje. Když pak Porsche postavilo zcela nový model ve specifikaci, která původnímu vozu odpovídá, nemohl nikdo váhat ani minutu.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

včera | Vladimír Kadera | 70 příspěvků
Za volantem hybridního Renaultu Clio E-Tech: Sesadí Toyotu z trůnu? Šanci má!

Renault Clio 1.6 SCe E-Tech

Minulý týden jsme se poprvé projeli s novými elektrifikovanými Renaulty. Po plug-in hybridním crossoveru Captur přišla řada na full-hybridní Clio E-Tech, kterému se toho dá vytknout jen málo.

15.  10.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
S Renaultem Captur E-Tech poprvé v ČR: Jezdí skvěle a za málo, i díky Formuli 1

Renault Captur E-Tech PHEV

Plug-in hybridní model Renaultu v nabídce chyběl. Francouzi ale nedávno na český trh uvedli hned dva – Captur E-Tech a Megane Grandtour E-Tech. Dnes si povíme, co čekat od prodejně velmi úspěšného městského crossoveru.

13.  10.  2020 | Jan Mička | 38 příspěvků