Porsche postaví luxusní crossover pro rodinu

Již loni v prosinci jsme vás informovali o přípravě nového čtyřdvéřového luxusního Porsche GT Coupé, které nese jméno Panamera. Šéf německé sportovní automobilky Porsche, Wendelin Wiedeking, ve svém prohlášení sdělil, že vedle Panamery by se měl postavit i „skutečně rodinné Porsche“. O novém projektu by se mělo rozhodnout letos v létě, automobilka zatím jedná s řadou sub-dodavatelů za účelem maximálního snížení nákladů na vývoj vozu.

„Rodinné Porsche“ by měl být crossover, vůz zasahující do více tříd, jako je např. kombi, SUV a MPV. Auto by mělo konkurovat novému Mercedesu třídy R, který se na trhu objeví koncem tohoto roku, bude mít tři řady sedadel, velký vnitřní prostor, objemný zavazadlový prostor, sportovní vlastnosti a výkonné motory.

Klepněte pro větší obrázek 
Počítačová studie Panamery

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Starší fotomontáže čtyřdvéřového Porsche

Tip: Na ženevském autosalónu představila firma Protoscar model 911 Carrera ve verzi kombi.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků