Porsche poraženo. Mercedes-AMG GT 63 S si bere nazpět rekordní čas na Nürburgringu

Mercedes provedl úspěšnou odvetnou operaci na Nordschleife.

Mezi Porsche a Mercedesem pokračuje přetahování o rekordní čas na Severní smyčce Nürburgringu. Mercedes totiž oznamuje, že jeho poslední verze čtyřdveřového modelu AMG GT 63 S je v kategorii „executive cars“ (vyšší střední/luxusní třídy) opět tím nejrychlejším, a to s časem 7:27,800 sekundy.

Bez ohledu na vytečenou kategorii je tedy hlavní zprávou, že 20,832 km dlouhou variantu německého okruhu umí Mercedes rychleji než rival od Porsche. Bylo to právě Porsche, které s modernizovanou Panamerou Turbo letos v srpnu uzmulo s časem 7:29.81 sekundy Mercedesu jeho dříve držený titul (7:30,11 s).

Mercedes-Benz EQC 4×4² je elektromobil do těžkého terénu. Má 408 koní a bytelný podvozek

Mercedes-Benz EQC 4×4² je elektromobil do těžkého terénu. Má 408 koní a bytelný podvozek

V souboji dvou velice podobně koncipovaných vozů s mocným výkonem, čtyřdveřovou karoserií se splývající střechou a luxusním interiérem tedy opět vede Mercedes. Auto řídil vývojový inženýr AMG Demian Schaffert a výbava byla až na skořepinové sedačky a čtyřbodové pásy pro zvýšení bezpečnosti zcela tovární.

Do výbavy ale nezapomněl Mercedes přidat i lepivější volitelné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 a rovněž volitelný aerodynamický paket, který měl AMG GT 63 S zlepšit stabilitu ve vysokých rychlostech. Na celou jízdu se můžete podívat na videu níže.

Toto Porsche 911 Turbo S je zdarma. I tak ale musíte utratit přes 200 milionů

Toto Porsche 911 Turbo S je zdarma. I tak ale musíte utratit přes 200 milionů

Nakonec nutno podotknout, že v obsáhlejší kategorii „čtyřdveřových vozů“ není Mercedes ani Porsche nejrychlejší. Rekord zde totiž drží limitovaný Jaguar XE Project 8 s časem 7:18,361 sekundy. Nekompromisně přiostřený sedan bez zadních sedaček a s velkým křídlem ale německé automobilky samozřejmě do svého souboje nepočítají.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků
Renault Captur E-Tech v dlouhodobém testu: Povedený start! Rychlík to ale není

Renault Captur E-Tech 160 (1. díl)

Testovací auta se u nás zpravidla zdrží necelý týden. S plug-in hybridním Renaultem Captur však máme troch větší plány.

8.  1.  2021 | Jan Mička | 14 příspěvků