Porsche pokořeno! Bentley Continental GT zajelo rekord na Pikes Peak

Když vedle sebe postavíte Porsche a Bentley, je vám asi na první pohled jasné, co je rychlejší. Jenže ono zdání někdy klame.

Dvanáct válců a hmotnost hodně přes dvě tuny. To je Bentley Continental GT, aristokratický palác, který zajel nejrychlejší čas produkčních vozů při výjezdu na horu Pikes Peak. Při pohledu na masivní grand tourer by asi nikoho nenapadlo, že jde o lamače rekordů. A přece s ním automobilový závodník Rhys Millen zajel čas 10:18,488.

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Předchozí rekord, který držel David Donner s Porsche 911 Turbo S, tak překonal o osm sekund. Průměrná rychlost činila 111.68 km/h. Jak už jsme dříve psali, u Continentalu GT nebyla provedena žádná změna na pohonném ústrojí, to znamená motor W12 o výkonu 467 kW (626 koní).

Ani být nemohla, jinak by samozřejmě rekord pro produkční vozy neplatil. Nějaké úpravy ovšem proběhnout musely, a to z hlediska bezpečnosti. Bentley tak dostalo závodní klec, skořepinové sedadlo a hasící přístroj.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rhys Millen byl přítomen za volantem Bentley už v loňském roce, kdy s Bentaygou překonal rekord pro SUV. Vítězná jízda oslav Bentley ke stému výročí založení značky tak úspěšně pokračuje. Na video z jízdy netrpělivě čekáme.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků