Porsche pokořeno! Bentley Continental GT zajelo rekord na Pikes Peak

Když vedle sebe postavíte Porsche a Bentley, je vám asi na první pohled jasné, co je rychlejší. Jenže ono zdání někdy klame.

Dvanáct válců a hmotnost hodně přes dvě tuny. To je Bentley Continental GT, aristokratický palác, který zajel nejrychlejší čas produkčních vozů při výjezdu na horu Pikes Peak. Při pohledu na masivní grand tourer by asi nikoho nenapadlo, že jde o lamače rekordů. A přece s ním automobilový závodník Rhys Millen zajel čas 10:18,488.

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Předchozí rekord, který držel David Donner s Porsche 911 Turbo S, tak překonal o osm sekund. Průměrná rychlost činila 111.68 km/h. Jak už jsme dříve psali, u Continentalu GT nebyla provedena žádná změna na pohonném ústrojí, to znamená motor W12 o výkonu 467 kW (626 koní).

Ani být nemohla, jinak by samozřejmě rekord pro produkční vozy neplatil. Nějaké úpravy ovšem proběhnout musely, a to z hlediska bezpečnosti. Bentley tak dostalo závodní klec, skořepinové sedadlo a hasící přístroj.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rhys Millen byl přítomen za volantem Bentley už v loňském roce, kdy s Bentaygou překonal rekord pro SUV. Vítězná jízda oslav Bentley ke stému výročí založení značky tak úspěšně pokračuje. Na video z jízdy netrpělivě čekáme.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

dnes | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků