Porsche po výbuchu obnovuje výrobu

Německá automobilka Porsche musela v úterý 26. 2. zastavit výrobu svého modelu 911 z důvodu výbuchu v lakovací peci svého výrobního závodu (celá zpráva). Obnovení výroby se odehrálo s pondělní ranní směnou. Celkově automobilka nevyrobila zhruba 600 vozů, ovšem tuto ztrátu dožene víkendovými směnami.

Důvodem výbuchu plynu byla technická závada, kdy došlo vlivem únavy materiálu k netěsnosti, přes kterou unikl těkavý plyn, který poté vybouchl. Automobilka s opravou této závady provedla také kompletní revizi všech svých lakovně, aby předešla případnému zopakování výbuchu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků