Porsche Panamera, výkony jsou odhaleny

„Pějme píseň dokola”, začíná jedna písnička a výborně se hodí k budoucímu modelu Porsche Panamera. Velký sedan, který se na trhu objeví až za více než rok a půl, se nám s železnou pravidelní pravidelností odhaluje. Vždy ovšem kousek po kousku.

Nyní přišla německá média s prvními technickými údaji. Pokud jste čekali něco převratného, pak budete zklamaní, protože dle těchto zdrojů dostane Panamera přesně to, co bylo v podstatě jasné od počátku.

Základem při uvedení nabídky budou dva osmiválce o objemu 4,8 l. První atmosférický s výkonem 405 koní a druhý turbem přeplňovaný s výkonem 520 k. O rok později se do nabídky má přidat šestiválec 3,6 o výkonu 300 koní a za další rok zde bude i hybrid.

Nabídka tak v podstatě kopíruje to, co nabízí současný model Cayenne, ovšem s tím rozdílem, že u Panamery mají být výkony mírně navýšeny. Zda budou čísla přesně taková, jako uvádíme, nelze zaručit, ale pokud se nestane nic nečekaného, budou přinejhorším velmi podobná.

Výhody Panamery mají být i v tom, že by neměla dostat omezovač rychlosti. Takže budete moci jezdit hravě s téměř pětimetrovým sedano-kupé rychlostí přes 290 km/h. Němci spekulují o překonání rychlosti 300 km/h, což by nejvýkonnější verze měly zvládnout.

Velmi zajímavou informací pak byly zveřejněné ceny, kterým se ale příliš věřit nedá. Dle nich má verze Turbo stát 125 000 eur (přibližně 3,3 mil. Kč) což by byla cena vcelku příjemná s ohledem na renomé značky a výkon.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků