Porsche Panamera, výkony jsou odhaleny

„Pějme píseň dokola”, začíná jedna písnička a výborně se hodí k budoucímu modelu Porsche Panamera. Velký sedan, který se na trhu objeví až za více než rok a půl, se nám s železnou pravidelní pravidelností odhaluje. Vždy ovšem kousek po kousku.

Nyní přišla německá média s prvními technickými údaji. Pokud jste čekali něco převratného, pak budete zklamaní, protože dle těchto zdrojů dostane Panamera přesně to, co bylo v podstatě jasné od počátku.

Základem při uvedení nabídky budou dva osmiválce o objemu 4,8 l. První atmosférický s výkonem 405 koní a druhý turbem přeplňovaný s výkonem 520 k. O rok později se do nabídky má přidat šestiválec 3,6 o výkonu 300 koní a za další rok zde bude i hybrid.

Nabídka tak v podstatě kopíruje to, co nabízí současný model Cayenne, ovšem s tím rozdílem, že u Panamery mají být výkony mírně navýšeny. Zda budou čísla přesně taková, jako uvádíme, nelze zaručit, ale pokud se nestane nic nečekaného, budou přinejhorším velmi podobná.

Výhody Panamery mají být i v tom, že by neměla dostat omezovač rychlosti. Takže budete moci jezdit hravě s téměř pětimetrovým sedano-kupé rychlostí přes 290 km/h. Němci spekulují o překonání rychlosti 300 km/h, což by nejvýkonnější verze měly zvládnout.

Velmi zajímavou informací pak byly zveřejněné ceny, kterým se ale příliš věřit nedá. Dle nich má verze Turbo stát 125 000 eur (přibližně 3,3 mil. Kč) což by byla cena vcelku příjemná s ohledem na renomé značky a výkon.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků