Porsche Panamera, výkony jsou odhaleny

„Pějme píseň dokola”, začíná jedna písnička a výborně se hodí k budoucímu modelu Porsche Panamera. Velký sedan, který se na trhu objeví až za více než rok a půl, se nám s železnou pravidelní pravidelností odhaluje. Vždy ovšem kousek po kousku.

Nyní přišla německá média s prvními technickými údaji. Pokud jste čekali něco převratného, pak budete zklamaní, protože dle těchto zdrojů dostane Panamera přesně to, co bylo v podstatě jasné od počátku.

Základem při uvedení nabídky budou dva osmiválce o objemu 4,8 l. První atmosférický s výkonem 405 koní a druhý turbem přeplňovaný s výkonem 520 k. O rok později se do nabídky má přidat šestiválec 3,6 o výkonu 300 koní a za další rok zde bude i hybrid.

Nabídka tak v podstatě kopíruje to, co nabízí současný model Cayenne, ovšem s tím rozdílem, že u Panamery mají být výkony mírně navýšeny. Zda budou čísla přesně taková, jako uvádíme, nelze zaručit, ale pokud se nestane nic nečekaného, budou přinejhorším velmi podobná.

Výhody Panamery mají být i v tom, že by neměla dostat omezovač rychlosti. Takže budete moci jezdit hravě s téměř pětimetrovým sedano-kupé rychlostí přes 290 km/h. Němci spekulují o překonání rychlosti 300 km/h, což by nejvýkonnější verze měly zvládnout.

Velmi zajímavou informací pak byly zveřejněné ceny, kterým se ale příliš věřit nedá. Dle nich má verze Turbo stát 125 000 eur (přibližně 3,3 mil. Kč) což by byla cena vcelku příjemná s ohledem na renomé značky a výkon.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků