Porsche Panamera přijde s hořčíkovými dveřmi

Porsche Panamera bude představeno až na jaře roku 2009, ale pozornost poutá již pěkně dlouho. Ostatně není divu, když se jedná o velký sedan s tvary kupé z dílny německého výrobce sportovních (a terénních) vozů.

A protože vývoj trvá dlouho, je třeba zákazníky neustále masírovat zajímavostmi z pod pokličky vývojového oddělení, které se postarají o to, aby měl vůz neustále patřičnou publicitu.

Když si odmyslíme již vše známé, tedy uspořádání s motorem vpředu a náhonem na zadní, případně všechna kola, nasazení osmiválce s různým výkonovým odstupňováním, zaujme určitě jedna technická novinka.

Tou je informace, že Panamera bude využívat maximum ultralehkých materiálů. Hliník je poměrně častý, ovšem použití dveří ze slitiny hořčíku zde ještě nebylo. Proti hliníkovému řešení zde bude úspora nemalých 40 kilogramů, což je jistě pozitivní. Fakt, že tento materiál dveře výrazně prodraží je již informace okrajová, protože v celkové ceně se pár tisíc euro ztratí.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků