Porsche Panamera přijde s hořčíkovými dveřmi

Porsche Panamera bude představeno až na jaře roku 2009, ale pozornost poutá již pěkně dlouho. Ostatně není divu, když se jedná o velký sedan s tvary kupé z dílny německého výrobce sportovních (a terénních) vozů.

A protože vývoj trvá dlouho, je třeba zákazníky neustále masírovat zajímavostmi z pod pokličky vývojového oddělení, které se postarají o to, aby měl vůz neustále patřičnou publicitu.

Když si odmyslíme již vše známé, tedy uspořádání s motorem vpředu a náhonem na zadní, případně všechna kola, nasazení osmiválce s různým výkonovým odstupňováním, zaujme určitě jedna technická novinka.

Tou je informace, že Panamera bude využívat maximum ultralehkých materiálů. Hliník je poměrně častý, ovšem použití dveří ze slitiny hořčíku zde ještě nebylo. Proti hliníkovému řešení zde bude úspora nemalých 40 kilogramů, což je jistě pozitivní. Fakt, že tento materiál dveře výrazně prodraží je již informace okrajová, protože v celkové ceně se pár tisíc euro ztratí.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků