Porsche Panamera přijde s hořčíkovými dveřmi

Porsche Panamera bude představeno až na jaře roku 2009, ale pozornost poutá již pěkně dlouho. Ostatně není divu, když se jedná o velký sedan s tvary kupé z dílny německého výrobce sportovních (a terénních) vozů.

A protože vývoj trvá dlouho, je třeba zákazníky neustále masírovat zajímavostmi z pod pokličky vývojového oddělení, které se postarají o to, aby měl vůz neustále patřičnou publicitu.

Když si odmyslíme již vše známé, tedy uspořádání s motorem vpředu a náhonem na zadní, případně všechna kola, nasazení osmiválce s různým výkonovým odstupňováním, zaujme určitě jedna technická novinka.

Tou je informace, že Panamera bude využívat maximum ultralehkých materiálů. Hliník je poměrně častý, ovšem použití dveří ze slitiny hořčíku zde ještě nebylo. Proti hliníkovému řešení zde bude úspora nemalých 40 kilogramů, což je jistě pozitivní. Fakt, že tento materiál dveře výrazně prodraží je již informace okrajová, protože v celkové ceně se pár tisíc euro ztratí.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků