Porsche Panamera Hybrid: s předstihem oficiálně

Německá automobilka Porsche si od modelu Panamera, který přijde na trh až za několik let, opravdu hodně slibuje. Zákazníky pravidelně masíruje novými informacemi, které nedají na tento kupé-sedan zapomenout.

Nyní přichází oficiální představení hybridního pohonu, který bude pro tento model také k dispozici.

U Panamery bude nasazen klasický systém, tedy benzínový motor v kombinaci s elektromotorem a sadou akumulátorů. Ty budou umístěny za zadní nápravou, aby bylo dosaženo dobrého rozložení hmotnosti.

Samozřejmostí je pak připojování elektromotoru při akceleraci a při jízdě nízkou rychlostí. K dispozici bude i možnost krátké jízdy pouze na elektromotor.

Dle automobilky má pak tento model dosahovat spotřeby pod 9 l na 100 km. Realita bude sice jiná, ale pokud se bude řidič krotit, má možnost jezdit při klidné jízdě za přijatelné náklady.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche Panamera Hybrid

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků