Porsche Panamera: další informace o čtyřdveřovém kupé

Německá automobilka Porsche v těchto dnech uvolnila dalších pár informací o novém vozu Panamera. Spekulace o tom, že Panamera bude luxusní crossover a konkurent pro nový Mercedes R, se ukázaly jako liché, Porsche potvrdilo, že se bude jednat o čtyřdveřové kupé s rysy modelu 911 Carrera.

Nad novým vozem stále ještě visí velký otazník, protože náklady vývoj zřejmě přesáhnou miliardu eur. Ve snaze ušetřit na výrobě maximum peněz bude Porsche asi 40 procent dílů přebírat z modelů 911 a Cayenne. Karosérii bude vyrábět firma Magna Steyr v Grazu v Rakousku a poté ji pak dopraví do nového lipského závodu Porsche. Pod kapotou se objeví známé motory, mluví se o osmiválci z modelu Cayenne a o brutálním vidlicovém desetiválci ze supersportovní Carrery GT.

Odhadovaná cena je nyní nižší než u dřívějších spekulací, základní Panamera by měla stát 70 tis až 100 tis eur. Dle interní kalkulace má Porsche spočítáno, že aby se zaplatil vývoj a výrobu, musí ročně prodat kolem 25 000 vozů Panamera, což je nemalé číslo. Vedení německé automobilky se rozhodlo, že po zvážení všech argumentů padne definitivní verdikt 27. července tohoto roku a pokud bude kladný, nové Porsche Panamera bude na trhu na přelomu let 2007 a 2008.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků