Porsche Panamera: další informace o čtyřdveřovém kupé

Německá automobilka Porsche v těchto dnech uvolnila dalších pár informací o novém vozu Panamera. Spekulace o tom, že Panamera bude luxusní crossover a konkurent pro nový Mercedes R, se ukázaly jako liché, Porsche potvrdilo, že se bude jednat o čtyřdveřové kupé s rysy modelu 911 Carrera.

Nad novým vozem stále ještě visí velký otazník, protože náklady vývoj zřejmě přesáhnou miliardu eur. Ve snaze ušetřit na výrobě maximum peněz bude Porsche asi 40 procent dílů přebírat z modelů 911 a Cayenne. Karosérii bude vyrábět firma Magna Steyr v Grazu v Rakousku a poté ji pak dopraví do nového lipského závodu Porsche. Pod kapotou se objeví známé motory, mluví se o osmiválci z modelu Cayenne a o brutálním vidlicovém desetiválci ze supersportovní Carrery GT.

Odhadovaná cena je nyní nižší než u dřívějších spekulací, základní Panamera by měla stát 70 tis až 100 tis eur. Dle interní kalkulace má Porsche spočítáno, že aby se zaplatil vývoj a výrobu, musí ročně prodat kolem 25 000 vozů Panamera, což je nemalé číslo. Vedení německé automobilky se rozhodlo, že po zvážení všech argumentů padne definitivní verdikt 27. července tohoto roku a pokud bude kladný, nové Porsche Panamera bude na trhu na přelomu let 2007 a 2008.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků