Porsche Panamera: další informace o čtyřdveřovém kupé

Německá automobilka Porsche v těchto dnech uvolnila dalších pár informací o novém vozu Panamera. Spekulace o tom, že Panamera bude luxusní crossover a konkurent pro nový Mercedes R, se ukázaly jako liché, Porsche potvrdilo, že se bude jednat o čtyřdveřové kupé s rysy modelu 911 Carrera.

Nad novým vozem stále ještě visí velký otazník, protože náklady vývoj zřejmě přesáhnou miliardu eur. Ve snaze ušetřit na výrobě maximum peněz bude Porsche asi 40 procent dílů přebírat z modelů 911 a Cayenne. Karosérii bude vyrábět firma Magna Steyr v Grazu v Rakousku a poté ji pak dopraví do nového lipského závodu Porsche. Pod kapotou se objeví známé motory, mluví se o osmiválci z modelu Cayenne a o brutálním vidlicovém desetiválci ze supersportovní Carrery GT.

Odhadovaná cena je nyní nižší než u dřívějších spekulací, základní Panamera by měla stát 70 tis až 100 tis eur. Dle interní kalkulace má Porsche spočítáno, že aby se zaplatil vývoj a výrobu, musí ročně prodat kolem 25 000 vozů Panamera, což je nemalé číslo. Vedení německé automobilky se rozhodlo, že po zvážení všech argumentů padne definitivní verdikt 27. července tohoto roku a pokud bude kladný, nové Porsche Panamera bude na trhu na přelomu let 2007 a 2008.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků