Porsche Panamera: čtyřdveřové luxusní kupé bude

Již loni v prosinci jsme vás informovali o přípravě nového čtyřdvéřového luxusního Porsche GT Coupé. Na svět pronikla další drobná informace, když si automobilka Porsche nechala zaregistrovat u stuttgarterského patentového úřadu vedle názvu Cayman S pro nové kupé také jméno Panamera.

První studie Panamery by se měla veřejnosti představit spolu s finální verzí Caymanu S již letos na podzim. Toto luxusní vozidlo by mělo tvořit přechod mezi čtyřdvéřovým kupé a limuzínou a v segmentu by měl mít konkurenci v Maserati Quatroporte, Ferrari 612 Scaglietti, Mercedes CLS 55 AMG či BMW M5. První sériové kousky by měly opustit brány tovární haly v roce 2009 s cenovkou 100 000 až 150 000 euro. Porsche plánuje produkci zhruba 20 000 aut za rok.

Klepněte pro větší obrázek 
Počítačová studie Panamery

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Starší fotomontáže čtyřdvéřového Porsche

Tip: Na ženevském autosalónu představila firma Protoscar model 911 Carrera ve verzi kombi.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků